| Deliaa94 a întrebat:

de curând am cunoscut un băiat, practic mai exact de vreo 2 săptămâni ..este distanța între noi el fiiind din București, eu din Brașov, dar ne-am văzut in weekenduri am stat foarte bine împreuna am avut momente frumoase petrecute, practic eram fericiti împreuna, de câteva zile îmi zice ca are o cădere psihică, dar nu este vorba despre noi doi ci despre problemele lui personale ( trebuie sa schimbe casa sa se mute singur in chirie ) el stand cu un prieten! Problema asta psihică mi-a spus ca a mai avut-o și când a venit singur in București, i-am zis sa fiu sigura dacă este vorba despre noi doi sau relația pe care o avem și care va fi pe viitor, mi-a zis ca nu vrea sa ma piardă și ca nu este legat de noi doi pentru ca și el s-a simțit bine și e cel mai frumos lucrul care i s-a întâmpla este ca m-a cunoscut! Ținând cont ca este distanța oarecum o perioada mi-a zis ca nu o sa mai putem sa ne vedem din cauza banilor deoarece el va trebui sa plătească chiria și sa dea și un avâns ( a făcut și un împrumut de la mama lui pentru ca nu avea destui bani). Are o problema psihică care mi-a zis ca spera sa și-o rezolve cât mai repede și sa redevină el cum era înainte! Eu sa ii fiu aproape. L-am ascultat indiferent de situație, i-am zis ca nu îl voi lasă sau sa dau cu piciorul și nici el mi-a zis ca nu vrea ca sa ma piardă sau sa lase să-mi văd de viața mea pentru ca a zis ca se rupe ceva din el dacă mi-ar spune așa ceva! Voi ce părere aveți? Oare își va reveni sau din ce cauza poate avea starea asta și căderea asta psihică? Mi-a zis ca nu este vorba despre noi doi sau despre relația care va fi!

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Numai cred in relatiile la distanta, Doi ani am stat dupa fundu la o pipita.Mi s-a luat, de atunci ce e in mana nu e minciuna.Mai bine singur deat cu cineva la distanta.Parerea mea, insa voi stiti mai bine. Poti sa iti urmezi visu, ai grija sa nu fie doar un vis, sa stai 2 ani cu accea persoana sa va vedeti cand puteti.Si apoi sa te trezesti din vis happy Cum a fost la mine, nu doresc la nimeni chestia asta.

| relian a răspuns:

Pfff naspa de tot,dar de ce nu voprbesti cu mine,sau cu Ray suntem barbati adevarati,nu avem probleme psihice,deci totu e ok zic eu laughing uite frate unele cum stau dupa toti nebuni,dupa toti drogatii,pun pariu ca asta se drogheaza,asta daca nu cumva are pe alta laughing deci uite cum stau fetele dupa unia defecti sau cu cine stie ce apucaturi,si altii,oameni normali,cum as fi eu sau Ray stam fara femei laughing sa nu mai zica cineva ca lumea asta nu sta invers, adica pe dos laughing Nu stiu ce stai dupa astfel de specimene, auzi ala sta in chirie, nu sta in chirie ci sta CU chirie, pfff daca la fel si esti cum scrii sau te exprimi e clara laughing. Nici eu poate nu ma exprim corect dar nici asa, cum sa spui sta in chirie? De parca ar sta in ceva anume.Trebuie sa se mute singur in chirie laughing ba ma lesi,adica chiria asta este un obiect sa inteleg si cineva trebuie sa stea IN el sau despre ce anume este vorba?

Invatativa sa va exprimati frate,inteleg,ca maninci litere,scrii din graba,si la mine se intampla asa ceva la greu, dar nu fac grseli de genul asta.
In sf acum dupa ce am vazut chestia asta cu statu in chirie mai ma gandesc daca e sa vorbesti cu mine laughing mai degraba te pasez lui Ray pentru el esti ok oricum laughing femeie sa fii laughing
Sper ca nu te superi, mai glumesc si eu, sa mai treaca timpul, mai ne amuzam nitel.
Acum legat de tipul asta al tau, ce am zis ca ori se drogheaza ori are alta asta garantat asa este.Cum adica sa ai depresii ca stai IN,scuze ca stai Cu chirie, dao la jalea de depresie.
Ce se face cand or veni problema mult mai grave ca statu asta in chrie laughing na ca ma molipsii si eu de la tone cu statu asta in chirie, cu chirie voiam sa zic.
Poate o fi corect cum zici tu, dar sincer suna naspa de tot, iar logic, mie personal nu mi se pare a fi.Deci nu ai cum sa stai in chirie, adica sa stai in bani, in sf vorba multa saracia romanului, poate gresesc eu, dar de sunat suna urat de tot.adica mai degraba stau cu decat stau in.Dar probabil o fi corect si a sta in.

Deci nu mai sta dupa, nu sta nici in el laughing da exact ce ar fi sa te exprimi asa stau in el, in loc sa spui ca stau cu el.Da na acum depinde si in ce situatie esti laughing
Cum o dai eu zic ca tipu asta are ceva probleme, iar tu chiar de nu arati cine stie ce, banui ca fizic nu esti alba ca zapada laughing so gasi si cineva din Bv sa stea in tine laughing adica cu tine voiam sa zic.Deci nu dispera barbati sunt pe toate drumurile sau in toate drumurile vorba ta.

| SkyPilot a răspuns:

Mi se pare ciudat. Mie mi-a placut intotdeauna sa merg in alt oras, sa ma descurc acolo singur, sa explorez. Si nu mi-ar placea sa locuiesc impreuna cu altcineva decat cu jumatatea mea. Nu poti sti cat de serioase sunt problemele lui, dar in locul tau l-as observa cu atentie.
Nu ai putea sa mergi tu la el de data asta? Ar fi interesant sa il vezi in mediul in care traieste. Interesul tau este sa il cunosti cat mai bine pana sa avansezi prea mult in relatie si sa fie mai greu sa te detasezi de el daca exista vreo problema. Daca ii propui sa mergi la el si te refuza, fie ca are alta acolo sau pur si simplu vrea sa scape de tine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu vrea sa te piarda, ca si tare mult te-a avut. Daca tu ne ceri noua parerea despre un lucru de care el te-a asigurat, desi pe el il cunosti mai bine si noi nu avem de unde sa stim ce-i in capul lui, inseamna ca nu ai incredere in el si mi se pare si normal, 2 saptamani, lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că o are pe alta la București

| alex495 a răspuns:

Eu am patit ceva asemanator acum 2 ani cand chiriasei mele din bv i s-a trezit sa ma evacueze, neavand foarte multi bani nu puteam sa ma arunc in alta chirie mai ales ca la bv cresc cu 50 100 de euro pe an preturile. Imi era rusine de parintii mei mai mult ca ei plateau chiria pe perioada iernii ( vreo 3 luni ca a fost foarte frig iarna aia). M am descurcat si m-am bagat in camin. Dar 2 saptamani pana m-am bagat la camin nu stiam ce i cu mine. Eram suparat intruna si am incercat sa mi evit prietena, la un moment dat i am explicat decat sa i stric ziua mai bine sa mai astepte putin, i am explicat si apoi s-a suparat pe mine ca vai doamne ma plang intruna si alte prosti si ne am despartit. A fost un domino pentru mine. Noroc ca avand un psihic de fier in 2 sapt mi-a trecut. Eu iti spun, nu ti bate joc de el, stiu prin ce trece, chit ca n ai chef de el ca te enerveaza ca nu vorbeste cu tine cum ai vrea mai dai timp sa treaca de momentul asta si o sa vezi ca o sa fie ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex495):

Psihic de fier și plângeai că trebuie să stai la cămin laughing))))

| alex495 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plangeam ca a venit o tanti luni ca pana vineri sa plec. Joac o pasta *** de Bucuresti. N am nicio problrma la camin. De fapt chiar e mult mai ok, dar tu la 12 ani ce sa stii altceva. O sa vezi cand dai de ele dupa ce cresti mai mare. Dar la ce comment ai, sper sa nu umpli pamantul si tu ca sunteti destui. Mai ales pe site ul asta.

Răspuns utilizator avertizat