| DynamiiteXD a întrebat:

De curand m-am certat cu o prietena care-mi e si verisoara,in acelasi timp laughing
M-am certat cu ea de la o neinsemnata cearta cu colega ei,cu care se impaca bine,colega ei nu ma suporta pentru ca eu stateam asa mult cu ea,faceam o groaza de lucruri impreuna, eram ca doua surori...doar eram...
Eu am incercat mereu sa vorbesc cu colega ei si ea imi raspundea urat asa ca si eu ii comentam aiurea...dar in ultima vreme m-a enervat si i-am spus un lucru,nu tocmai frumos,dar oricum ea e cam dusa,toti ii spun ca-i cam nebuna laughing
Acum verisoara mea ma barfeste si spune foarte lucruri urate despre mine si minciuni,spune ca eu i-as fi trimis mesaje ca ma omor sa-i fac ei pe plac,ca m-am certat cu ea din cauza unui baiat s.a. tongue
M-am impacat cu ea duminica si iar ne-am certat,pentru ca ea vorbeste urat si pe mine ma ia gura pe dinainte si ii spun si eu niste prostii, si m-a interesat si toti vorbesc despre asta daca mie mi-ar fi spus cineva cuvinte urate pe ea ar fi durut-o undeva si cand eu i-am spus prietenei ei a sarit repede in sus.

Nu stiu...eu sunt vinovata sau ea? si, sa ma impac cu ea sau nu?

Răspuns Câştigător
| KryssyKryss a răspuns:

E verisoara ta,face parte din familia ta, nu poti fi certata cu ea pentru totdeauna.O sa realizeze si ea ca tu o sa fi mai importanta in viata ei decat colega ei care peste cativa ani probabil o s-o uite cum se intampla de o bicei. Iart-o si impacati-va. Daca zici ca, colega ei este mai nebuna si toti cred asta despre ea las-o in pace sa vorbeasca singura si n-o mai baga in seama.

Iar daca verisoara ta o s-o aleaga pe ea in loc de tine e problema ei, ea o sa sufere mai incolo.

P.S:II poti spune asta daca nu vrea sa va impacati, o sa vezi ca o sa isi schimbe imediat parerea.winking. Bafta! :*

2 răspunsuri:
| SanelaBella a răspuns:

Kill yourself!