| Andrusk2 a întrebat:

Buna TPU!
De o luna de zile il visez pe băiatul cu care am fost. Totusi, au trecut 3 ani si il tot visez si eu nu m-am mai gandit deloc la el. Am rămas in relații bune, doar ca dintr-o data mi s-a declanșat un dor de el de cand il visez si imi vine sa ii scriu, dar imi este teama. Ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Un vis iti duce la intamplare ceva la ce te-ai gandit in ziua respectiva, ori despre. Chiar daca nu te-ai gandit la persoana respectiva, s-ar putea sa fi vazut doar o poza sau doar sa auzi un nume asemanator sa fii dusa cu gandul catre persoana respectiva si s-o visezi noaptea. Daca tu chiar consideri ca iti este dor de fostul tau si ti-ai dori sa creati iar o relatie, fa-o! Vorbeste cu el, totusi nu ai nimic de pierdut. Daca ati ramas in relatii bune chiar si mai bine, o sa va intelegi iarasi bine daca baiatul chiar te-a iubit. Iti urez succes si sper sa reusesti

7 răspunsuri:
| bogdanmanevra a răspuns:

Visele sunt destul de greu de înteles. Ai văzut o poză cu el, ceva te-a influentat să îti aduci aminte de el sau ceva de genul?

| Andrusk2 explică (pentru bogdanmanevra):

Nu, pur si simplu am inceput sa il visez

| bogdanmanevra a răspuns (pentru Andrusk2):

Hm, iti sugerez sa vorbesti cu el. Nu pot sa iti spun ca visul acela poate reflecta viitorul sau ca se va intampla ca in filme, insa nu cred ca ai nimic de pierdut, just go for it.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi, fetele, oricum toate sunteți niște visătoare. Visați și când sunteți treze, dar când dormiți?

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca atunci visezi pe cineva cand acel cineva se gandeste la tine.Dar se mai zice si ca subconștientul tău fara voia ta lucrează si te face să visezi ceva de ce iti e doar.
Dacă tu crezi ca te ajuta sa vorbesti cu el si el nu e intr-o alta relație nu cred ca este ceva rau.

| Mihaa890 a răspuns:

Poate povestea voastră nu s-a consumat. Pt a ți clarifica unele, e bine sa comunicati.