| Tanyatanya6789 a întrebat:

Deci am 12 ani și locuiesc împreună cu mama si cu tata. Mama este medic si tata polițist, asa ca erau momente cand noapte mergeau la servici si venea o mătușă care este vecină cu mine, adică are casa pe aceași stradă cu mine, ei bine si venea să doarmă cu mine cand părinții mei mergeau la servici. Pe timpul pandemie programul lui mama a fost diferit așa că ea nu a trebuit să lucreze noaptea, dar astăzi e prima zi cand lucrează noaptea si ea si tati. Mătușă mea nu a venit sa doarmă cu mine si nu inteleg de ce. M-am dus sa o chem si a zis ca vine, dar nu a mai venit. Am sunat-o si a zis ca sunt destul de mare sa dorm singură și ca nu se intampla nimic. De ce nu vine? Nu ma mai iubește? Nu are copii si sunt singura ei nepoțica, mereu venea cu drag sa doarmă cu mine si statea si povesteam pana târziu, dar acum nu mai vrea sa vină. De ce? Sincer nu imi e frica sa dorm singură, mai ales că am doi căței superbi, dar îi faptul că nu a venit ea sa doarmă cu mine si asta ma rănește

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai crescut suficient incat sa dormi cu ea, sau are un barbat cu care sa doarma

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cel mai bine e să vorbești cu părinții tăi despre lucrul acesta. Încearcă să dormi, mai ales dacă ai spus că nu îți e teamă să stai singură și ai și 2 câini. Trece repede noaptea, o să vezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna-ti mama si vorbeste cu ea!

| Freya1 a răspuns:

Eram mai mica decat tine si chiar si la ani tai stăteam singura nopti întregi. Tata era dus in delegații, fratele meu in cantonamente iar mama muncea pe noapte iar ziua dormea.Nici nu prea apucam sa vorbesc cu ei iar cand trimitea pe cineva sa stea cu mine mai rau ma enerva.
Am invatat treptat sa imi fac strictul necesar de mâncare, sa încui si deschizi usa cand plec sau vin, sa imi fac cumpărături si a fost totul ok.
Trebuie să înțelegi că mătușa ta nu e obligată să vină sa doarmă cu tine, nici macar sa stea cu tine.Are si ea munca ei, treaba ei si nu poate in permanenta sa iti tina companie.In fond esti copilul alor tai nu al ei.
Ori vorbesti cu ai tai sa isi schimbe programul daca tot au un copil de crescut, ori te înveți si obișnuiești.

| Sofer a răspuns:

Și-a dat seama ca ai crescut destul și poți dormi singura.

| TheGentleman a răspuns:

Cel mai scârbos lucru e să doarmă copiii în patul părinților sau mă rog... la 14 tot așa dormi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba parintii. Esti prea mica sa stai singura

| denisTiky a răspuns:

Tinand cont ca ai 12 ani, esti deja dezvoltata suficient de mult incat sa stii ce e bine si ce e rau, eu zic ca poti sta singura. Matusa ta nu are nici un fel de obligatie sa vina sa stea cu tine, pana acum a facut-o din placere sau pentru ca nu avea altceva mai important de facut. Poate ca are o problema pe care nu trebuie sa o aflii tu, si de aceea nu vine. Nu o judeca gresit, fiecare om are problemele lui si nu trebuie sa crezi ca nu te iubeste sau sa iti faci alte idei total gresite. Tatal tau e politist, probabil vecinii vostrii stiu asta, deci nu cred ca se va putea intampla ceva, nu cred ca ar indrazni cineva sa vina peste tine dar mai mult, nu cred ca mai sunt inca hoti care sa vina sa dea buzna in casele oamenilor nestiind cine e acasa, cu ce se ocupa proprietarul, etc.

Eu zic ca ar trebui sa te maturizezi. Stii prea bine ca sunt deja fete la varsta ta care au cu totul alte ganduri si nu le streseaza faptul ca nu le iubeste matusa(nu zic ca tu ar trebui sa fii ca si ele, dar am dat doar un exemplu) si sa stai singura noaptea ca nu ti se va intampla nimic.