| Yhugato a întrebat:

Deci daca-mi acordati un pic de timp si veti citi,ma bucur, daca nu, nu-i nimic.Acum 4 luni am fost la biserica cu scoala sa ne spovedim (suntem prea ocupati sa mergem in timpul liber, asa ca a venit preotul si i-a spus profesorului sa ne facem o zi libera sa mergem la biserica) am "comunicat" mai mult cu o colega din clasa a-8a,care nu stiam dar asculta Rock ca si mine,si de acolo am inceput sa ne cunoastem mai mult,foarte mult aproape ca am si sarutat-o dar era sa ne vada profesorul asa ca m-am oprit,apoi i-am spus ca de fapt eu sunt acel misterios "..."(nu dau numele) de pe facebook, si a spus ca "Tare", apoi am plecat spre scoala eu tot langa ea mergand.Am plecat acasa si ea mi-a acceptat cererea de prietenie de pe facebook, iar apoi am vorbit cu ea cam 3-4 ore,incontinuu! A doua zi nu am mai mers la scoala nici un elev,iar eu am vorbit cu ea foarte mult si dimineata si dupa-amiaza si seara si atunci am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea,iar ea a spus convingator "DA",de atunci dupa vacanta de Pasti ne-am intalnit la scoala,(foarte putini copii,pentru ca unii au hotarat sa nu vina, si au facut un grup mare, la scoala fiind in total 8-9 copii) profesoarele ne-au mutat in aceeasi clasa si acolo stateam in banca cu ea, fiind singuri (+ cativa prieteni) s-a asezat in bratele mele, iar apoi am sarutat-o si am tot continuat asa cam 20 de minute (primul sarut la amandoi), cand sa plecam acasa am sarutat-o iar si am plecat, ea s-a urcat in autobuz iar eu am luat-o la pas.De atunci am vorbit incontinuu in fiecare zi foarte mult, si ii spuneam de fiecare data cat de mult o iubesc si ii spunea ca va fi mereu a mea. Dupa 2 saptamani ea venind la scoala sa verifice notele de la examene m-am intalnit cu ea, si stateam pe o banca din fata scolii si eram mai multi acolo cam 20 -30, si ne-am sarutat de mai multe ori. Apoi i-am spus ca o iubesc si mi-am luat ramas bun.Pe seara am vorbit cu ea si totul era ok! Dupa 3 saptamani, pe la ora 10 seara m-am gandit sa ma vad cu ea ea,am intrebat-o daca ne putem intalni iar ea a spus "DA" am ales locul mai aproape de ea si am plecat,cand am ajuns acolo era cu un prieten,il cunosteam si pe el bine, si am stat pe o banca imbratisati, si ne-am sarutat apoi cam 1 ora,si i-am spus sa incercam alt tip de sarut,si asta am facut, mi-a placut foarte mult, simteam o dragoste de nedescris pentru ea atunci! Am ajuns la 11:50 acasa! Si asa inca 1 luna am vorbit cu ea in fiecare zi! Acum 1 luna, nu prea am mai vorbit decat la 2-3 zile, iar dupa 1 saptamana mi-a spus ca nu-i mai place de mine asa ca la inceput, am zis ok nu-i nimic, dupa 3-4 zile mi-a spus "[saranghe] my little sasuke"([te iubesc] micutul meu Sasuke) iar atunci i-am si eu ca o iubesc, tot asa pana acum 6-7 zile am vorbit la 2-3 zile.Si am intrebat-o daca ma mai iubeste si a spus "NU",iar atunci m-am enervat si am inceput sa o fac in tot felul,si pe ea si pe prietenele ei care o influenteaza mereu stiti voi acel orgoliu prostesc al baietilor! Si s-a suparat,mi-a spus ca "nu mai am ce discuta cu ea". Ieri am vorbit cu ea si mi-am cerut scuze, iar ea a spus "lasa-ma dracului in pace, ca iti cer scuze de 1000 de ori, nu-mi mai pasa,nu mai am nevoie de tine" si m-a scos de la prieteni ca sa nu mai pot vorbi cu ea! Acum imi este foarte dor de ea nu mai pot crying o iubesc foarte mult, dar ei nu-i pasa, Pentru curiozitatea voastra am 14 ani, iar ea are 14 ani si jumatate, prima dragoste la amandoi, primul sarut ...etc. Ce pot sa fac ca sa o am inapoi? Cand i-am zis ca o vreau inapoi nu mi-a raspuns! Please, ce sa fac, daca ii cer scuze nu merge cryingsa trec peste? Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| denisseioana a răspuns:

Dragul meu, treci peste! cand o sa te gandesti peste ani la asta vei zambi staisfacator.e o iubire decopii prin care cu totii am trecut..cu siguranta exista si alte fete care vor sa fie cu tine...lasa timpul sa mai treaca! inca nu iubesti cu adevarat si nici nu ai intalnit marea dragoste.e iubirea copilariei. oricumamintire primului saruo vei avea mereu siva fii foarte frumoasa! dar nu teopri aici, ptk nu e decat un capriciu copilaresc..stii ca poate suferi, dar cand vei intalni adevarata dragoste (si asta se va intampla peste ani), vei privi inapoi cu zambetul pe buze! pana atunci distreaza te si bucura-te de "micile amoruri" alea varstei! sper ca m-ai inteles si nu mi-ai luat o in nume de rau! numai bine! funda?

11 răspunsuri:
| thekillerboyka a răspuns:

Sa-mi bag **** in societate. Mai, tu esti copilas, habar n-ai cu ce se mananca treaba asta de **** numita "iubire". Tu 100% nu ai iubit nimic, e doar senzatie de atasare/nevoie de socializare sau in subconstientul tau era ideea ca trebuie sa fi in rand cu pumea, sau sa o arzi si tu ca tipii aia mari. Ce-ti trebuie sarut la 14 ani?! Sti care-i faza cu sarutu sau ceva? -.- Sti cum sa faci? Punete sa faci o baie, umpleti cada cu apa calda si stai acolo o ora cel putin si gandeste-te, cum e treaba cu adevarat, fate singur sa intelegi ca nu exista iubire la 14 ani. Iubire oarba?! Iubire proasta mai degraba, o sa vezi ca-i un mare **** infect, nu ca n-ar fi frumoasa iubirea, dar acuma e greu sa o mai gasesti, eu zic so arzi fotbalist sau orice altceva cu intensitate(adica ocupati timpul, uite de *** afurisite!)... Daca ma luati(oricine) de rau, sunteti cam deam ***, sau poate ma exprim eu deampulea, oricum, INCEARCA SA GANDESTI SERIOS!

| Yhugato explică (pentru thekillerboyka):

Habar n-ai, probabil esti vreun tanc de 9-10 ani, care inca nu a trecut prin faza pubertatii, sau esti un mosneag care a auitat cu siguranta cum era in adolescenta sau in copilarie! eu am pus o intrebare, tu la aia trebuia sa raspunzi! si la 14 ani ai mei, nu m-am gandit niciodata la lucruri serioase, gen relatii intime sau etc! asa, ca nu mai comenta aiurea!

| thekillerboyka a răspuns (pentru Yhugato):

... eu copilas, lucruri serioase nu inseramna sex. cand am zis lucruri serioase m-am referit sa faci ceva pentru tine, nu stiu sa te ambitionezi sa devi campion la ceva(macar faza pe oras/judet)... ai multe de invatat mai copilas, dar lasa fetele, nu intelegi nimic din "iubire".

| thekillerboyka a răspuns:

Si...pentru toate **** proaste (si feminine si masculine) care au dau raspunsuri anterior, Sunteti ca ****, -.- numi oameni prosti au ramas dupa revolutie?! ganditi-va cu toti un pic la antichitate, aducetiva aminte de radacini, sunteti in **** mea oameni, nu ceva gen: postere, -.- s-a dus dracu lumea asta. -.- nu va mai exista fiinta umana in 2150, sau poate chiar mai devreme!

| mdaria a răspuns:

Desi e greu, cred ca poti reusi doar incercand sa pari ca nu-ti pasa. Daca o sacai e posibil sa nu-i placa, asa ca las-o un timp in pace. Daca nu asta este! Viata merge inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tachineaza mai

| cRaZyYkiD a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea,daca nu iti raspunde macar lasa-i un mesaj in care ii spui exact ceea ce simti pentru ea,nu numai ca iti ceri scuze,poate ca s-a saturat sa auda doar asta, spune-i tot ce ai vrea sa ii spui si nu i-ai spus pana acum, ce simti, ce gandesti cand ii auzi numele/glasul etc. Daca stii unde o poti gasi, ca sa vorbesti cu ea fata in fata nu ezita. Daca o gasesti incearca sa o faci sa te priveasca in ochi si sa arati ceea ce simti pentru ea din privirea ta. Daca as fi fost eu in locul ei asa as fi vrut sa faca baiatul care chiar ma iubeste.
Sper ca te-am ajutat happy

| Buubbu a răspuns:

In primul rand, vreau sa stii ca imi pare rau.
Ati avut o relatie destul de frumoasa din cate spui tu, asa ca poate mai exista o sansa ca ea sa vrea sa se intoarca la tine. Timpul va spune tot. Daca ea te-a parasite nu poti decat sa astepti si sa gasesti un mod de a vorbi cu ea.A fost si greseala ta ca ai jignit-o si asta inrautateste situatia. Fetele sunt mai sentimentale..sau poate doar a fost cu tine pentru distractie sad. Incearca sa mai vorbesti cu ea.dar daca ramane indiferenta nu merita sa mai incerci. Sper ca te-am ajutat si bafta!big grin

| iuliaa27 a răspuns:

Pf. e greu. Incearca sa vorbesti cu vreo prietena a ei si sa se intaleasca ele 2 si apoi tu sa ''apari din senin''. Ideea asta mi-a venit acum, daca imi vin idei mai bune te voi anunta:*

| justme4yours a răspuns:

E incurcata treaba, insa nu e totul pierdut si nu e nici sfarsitul lumii..inteleg ca o vrei inapoi.gandeste-te la tot ce ii place ei sa faca. surprinde-o, foloseste-ti imaginatia..de exemplu daca ii plac plimbarile prin parc fa cumva sa va intalniti si sa discutati.e genul de discutie pe care nu poti purta pe mess sau la telefon, e nevoie de contact vizual ca sa poti observat semnele, reactiile, privirile.iar daca nu va aprecia efortul tau, gandeste-te ca e prima dragoste.vor mai fi si altele ...eu am avut primul meu prieten cu 2 ani jumate in urma( am 16 ani app) si toti cei care au urmat dupa el, i-am comparat cu el, ma gandeam numai la el, iar acum dupa atata timp suntem iar impreuna ..in trecut am fost doar 2 saptamani acum suntem impreuna de 4 luni..si in final a fost mai bine asa pentru ca amandoi am capatat experienta in relatii si comunicare iar acum ne intelegem super. timpul nu e pierdut. multa bafta :*

| blue0or0pink a răspuns:

Ai de capul meu ce telenovela... singura solutie cred ca e sa o faci geloasa.