| MeGustaSiempreTu a întrebat:

Buna,TPU! Deci..Este o poveste foarte incalcita:-). Cand eram clasa a 6 a am cunoscut un baiat care parea de treaba si era dragut..Atat pe exterior cat si pe interior.Eu am facut primul pas dandu-i facebook-ul meu..Am inceput sa vorbim si asa am aflat ca el a fost cel care mi-a dat flori intr-o tabara din clasa a 4 a..Am inceput sa depanam amintiri de atunci si asa mai departe. Dupa un timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am zis da.Toate bune si frumoase pana ne-am despartiti pentru ca ne certam foarte des..In vacanta asta de vara i-am zis ca inca mai simt ceva pentru el, ca-mi pare rau ca ne-am certat si ca as vrea sa ne impacam.el nu a zis nici da nici nu.Doar ca ma tine in suspans..Ma rog.De atunci am inceput sa tot vorbim.Nu trecea o zi fara sa stam ore la telefon iar seara ne trimiteam mesaje pana pe la 12.Pana la urma ne-am impacat amandoi fiind clasa a 8 a..Am ramas cu el dupa ore si mi-a zis ca vrea sa ne impacam si normal ca am acceptat. Dupa o saptamana ne-am despartit din cauza geloziei lui.Si dupa ne-am impacat.Asta s-a intamplat de vreo 5 orilaughing. Acum vreo 2 saptamani m-am despartit de el.pentru ca nu il mai simteam ca inainte.Dar acum nu stiu daca ma place.Se tot uita la mine si se baga singur in seama.Nu stiu ce sa mai cred.Va rog fara raspunsuri la misto kiss.Dau funda.

Răspuns Câştigător
| MyhaXMaya a răspuns:

Paiii da ati fost de atatea ori impreuna si este gelos ( un baiat este gelos numai atunci cand tine foarte mult la iubita lui), eu cred ca sunt 99 % sanse sa te placa.Si mai incet cu certurile si despartirile.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dragoste cu zoampe, ca strazile din Romania. Simte ceva pentru tine, dar nu este destul de matur pentru o relatie. Si la 14-15 ani cat poate sa aiba acum, nici nu-i de mirare.
Tie nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar lui atata pot sa-i zic: gelozia distruge. Ori ai incredere in persoana iubita, ori iti vezi de drum singur.

| Zenithf a răspuns:

A, ba stiu ce sfat sa-ti dau: nu te incurca cu tipi gelosi.

| neutrino a răspuns:

Fara misto, crezi ca el stie?

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca baiatul te place, este clar ca ceva intre voi exista. Insa este posibil sa fie vorba mai mult de o atractie fizica. Faptul ca ati fost impreuna de atatea ori, insa relatia nu a mers pentru ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. Desi va placeti, aveti caractere diferite si nu va intelegeti intr-o relatie. Cred ca cel mai bine ar fi sa ramaneti la stadiul de amici, pentru ca din cate spui, asa va intelegeti cel mai bine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Ceea ce se întâmplă între voi seamănă doar cu o joacă copilărească.

Peste vreo 10 ani vei înţelege ce înseamnă relaţii adevărate.

PS: Sper să nu o priveşti ca pe o ofensă. Cu trecerea timpului te vei convinge singură.

| JohnnyWylde a răspuns:

Me Gusta Siempre Tu Johhny La Hanta Esta Mui Loca! What The ***!

| mihai22222 a răspuns:

Pai depinde nu stiu de la cine a inceput cearta sau gelozia daca a inceput de la tine daci la tine a fost problema sau la el