| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu...Deci m-am saturat de viata ...eu la scoala stau singura in banca pentru ca nimeni nu vrea sa stea cu mine in banca.Stateam cu o colega care a fost prietena mea ieseam cu ea pe afara dar ea nu a mai vrut sa stea cu mine si nici eu cu ea asa ca s-a mutat.Ma simt asa singura la scoala am doar 2 prietene care ele stau una cu cealalata in banca si nu prea stau mereu cu ele.Mai ies in weekend cu una dintre ele pe afara.dar la scoala am multe probleme. Fetele s-au luat de mine ..ma batjocoreau ca sa dau in ele pentru ca eu sar imd la bataie si apoi tot eu sa pic ..sa imi scada tot mie nota la purtare si a venit tata la sedinta si le-a facut scandal.Nici chiar scandal dar s-a luat de ei.Ma rogg nimeni din clasa nu ma suportaa.Din clasa de la noi pana acum s-au mutat 5 copiii. Dintre care si 3 prietenele ale mele si cea mai buna prietena.Cand ma gandesc la prietena mea ..cu ea stateam in banca anul trecut imi dau lacrimile si nu ma pot gandi la ea.Si acum cand scriu imi dau lacrimile.Sunt asa tristaa.La scoala ma comport obisnuit dar acasa cand ma gandesc la toate astea ma ia plansul.Prietena mea mi-a spus ca a facut cea mai mare greseala ca s-a mutat la scl aia si cand se gandeste ce faceam noi doua ..si bla bla in fiecare seara ii dau lacrimile. Offf cu toate ca ne mai certam noi in banca ma santaja ca se muta cu altcineva si eu o mai injuram laughing ne impacam mereu.Nu stiu ce sa fac m-am saturat de clasa asta de je. gosii astia de copiii.Mama nu vrea sa ma mute la alta scoala unde sunt ele crying( spune ca mai am 2 ani si scap de ei.Dar mi-a ajunss nu ii mai suport. daca ii spun mamei mele chestiile astea si ca astia m`au adus in starea asta zice hai ma lasa`ma si nu asculta.Va rogg ajutati-maa ma simt penibil sa stau in banca singura.Nu stau numai eu singura dar ..mdaa.funda..oh go on

17 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Probabil atitudinea ta e motivul de s-a ajuns aici. Daca tot zici ca sari asa repede la bataie,poti rezolva problema si dupa ore, asta daca crezi ca rezolvi ceva cu asta. Poti sa le faci si din vorbe, uneori dor mai rau. Unii vor sa te faca sa te simti prost, daca plangi si suspini din cauza lor, nu faci decat sa le dai apa la moara.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Cauta prietena in alte clase.eu asa am ajuns sa fac.imi aduc aminte ca in liceu ele au ajuns sa traga de mine fiindca eu eram distanta

| Instinkt a răspuns:

Nu inteleg de ce te plangi ca stai singura.Mie imi place sa stau singur sa nu dau nimanui explicatii ca nu stiu ce.
Nu fii disperata sa stai cu cineva ca nici nu vei starolling on the floor daca ii urasti pe toti din clasa aia de ce vrei sa stai cu ei? crede-ma e mai bine sa stai singura si sa-ti vezi de treaba, baga-ti castile-n urechi asculta muzica si nu le baga in seama

| Anonymous1247 a răspuns (pentru Instinkt):

Îmi place cum gândești, mi-ai dat un strop de inspirație pentru. viață happy

| Remus13 a răspuns:

Mie imi place si mi-ar placea in continuare sa stau singur in banca pentru ca este foarte fain. Nu te intreaba colegu exercitii, nu copiaza nimeni de la tine, nu te tine de vorba si pe urma sa te scoata profesorul la raspuns ca ai vorbit cu colegu si etc. Faza cu colegii tai ca nu vorbesc cu tine este mai putin important. Nu-i baga nici tu in seama, arata-le ca nu-ti pasa si la randul lor or sa te bage ei in seama pentru ca stiu cum este, isna tu trebuie sa fii tare si sa fii mereu cu fruntea sus. Mult succes.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Mutate la alta clasa si incearca sa iti mai schimbi comporttamentul!
Noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| AnyAnA99 a răspuns:

Eu zic ca cea mai buna solutie ar fi sa te muti...2 ani nu sunt putini, sunt totusi inca 2 ani in care vei suferii.Fa cumva sa o convingi pe mama ta

| OvidiuDrg a răspuns:

Uite ce zic eu sa faci,am patit-o si eu.e simplu, nu le mai bagi in seama, asta e singura solutie, e psihologie inversa, atunci ele o sa se apropie de tine si o sa fie ok:-)

| Zanisoara a răspuns:

Buna,suntem in 2015, si eu acum am aceeasi problema pe care ai avut-o tu atunci.Ma-i putea ajuta spunandu-mi cum ai rezolvat, sau cum a fost? Sunt fix in aceeasi situiatie ca tine si raspunsul tau m-ar ajuta foarte mult.

| RoseAndBiia a răspuns:

Asta e viata. aia din clasa is niste pparaziti infecti handicapati care stiu doar sa barfeasca si sa iti faca rau. Eu am o prietena cea mai buna cu care vreau sa ma mut la liceu. Gandeste-te ca pestee 2 ani asta va fi uitat de toti si tu vei fi bucuroasa

| MaiteHoney a răspuns:

Eu iti recomand un film : The Secrethappy! pe mine m-a ajutat mult si vreau sa-ti spun ca eu obisnuiesc sa stau mereu singura! poti trai si fara prieteniiwinking

| iulius21 a răspuns:

Ancearca sa vezi cine esti si unde gresesti pentru ca din spusele tale pare sa fi destul de proasta.Ai apucaturi de scandalagioaica sau ai faci pe ceilalti jegosi.Ancearca sa te cauti sau sa-ti gasesti un idol cu calitati pe care sa-l copiezi!

| KiiiiiiduuuxD a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta. La scoala te duci sa inveti, nu sa iti faci prieteni. In cel mai rau caz, fa-tii prieteni la alta clasa, sau baga-te si tu in seama cu ei.

| loramanda25 a răspuns:

Uite incearca sa vorbesti cu cineva din clasa.nici eu nu sunt prea populara dar am vreo 6 prietene cu care vorbesc. Daca incerci sa vorbesti cu cineva de mai multe ori poate va fi mai bine si iti va deveni prietenbig grin

| CiudiC a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat sa stau de una singura nici chiar atunci cind lipsestea prietena mea cea mai buna, dar in fine nu-i pe asta, cred ca in primul rind trebuie sa fii un pic mai increzuta in tine, si trebuie mereu sa gindesti pozitiv, ei si ei nu doresc sa se puie cu tine nu te indispune... ca oricum tu esti cu mult mai buna decit ei, cit despre prietenele tale stiu ca e greu sa-ti pierzi cele mai scumpe persoane, dar cu timpul totul va trece.

| chel12345 a răspuns:

Problema cu saturatul de viata e vaga...
tu spui ca te-ai saturat de viata dar daca ai avea ocazia sa scapi fara durere sa te duci in nu stiu... RAI! nu ai faceo pentru ca familie si pentru ca baieti si pentru ca automobile si nu stiu... de unde zici ca esti?
daca stai pe afara 10 min cu mine iti schimbi radical parerea despre viatawinking