| anonim_4396 a întrebat:

Deci... sunt intr-o relație cu băiatul asta cu care nu m-am întâlnit in real încă (in sens ca el locuiește in acelasi oraș dar ne-am făcut o relație cât el era și este încă in vacanta) mie mi-e frica ca nu mă compar cu fostele lui deoarece el a avut cam multe iubite și deci are experiența.
Deci îmi este frica ca nu mă voi compara cu fostele când ne vedem in realitate, înălțime, greutate, aspect, etc.

Orice sfaturi care sa mă ajute?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine nu avea prea multe asteptari de la el, de cele mai multe ori asteptarile noastre nu coincid cu ceea ce primim in realitate, de aceea e mai bine nici sa nu le avem ca sa nu fim dezamagiti astfel.Incearca sa nu iti faci sperante false, mereu ceea ce ne imaginam noi ca va fi nu se intampla exact asa, mereu macar ceva va fi asa cum nu ne-am asteptat noi, asa e viata.Din ceea ce spui tu inteleg ca te simti intr-o oarecare masura inferioara lui, din cauza ca el a avut mai multe relatii ca tine. Faptul ca el a avut mai multe iubite nu il face mai experimentat, fiecare om e diferit si odata ce relaiile lui s-au terminat inseamna ca nu au mers bine.Nu uita, in lumea virtuala relatiile sunt intr-un fel, in realitate cu totul in alt fel, deci fii gata de orice.Tot ce e posibil ca sa nu cosrespundeti ateptarilor reciproci, deci fii gata si de asta.Nu te compora cu iubitele lui, iubirea nu inseamna sa fii inalta, slaba si foarte frumoasa in exterior, iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat, iar aspectul fizic nu e atata de important, caci frumusetea e si ea temporara.Ai rabdare, timpul va aranja totul, si nu te gandi mereu la fiecare detaliu, daca ne gandim mult prea mult la ceva, putem creea o problema care de fapt nici nu exista.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu esti intr-o relatie pentru ca nici nu l-ai vazut prima oara, lasa visele apoi vezi de relatii si inca ceva - relatie e doar daca ai un interes pe urma lui gen sex sau afectiune spirituala

| Maly29 a răspuns:

Fosta'ai lele. vb aia laughing fostele-s foste, TU esti in prezent. Iar in fond, prezentul e tot ceea ce conteazăwinking

| brokxy a răspuns:

Daca chiar te iubeste te va vedea frumoasa oricum ❤

| Frank51 a răspuns:

Iti e frica ca de fapt nu o sa ii placa de tine si il pierzi. Pierzi ceva ce nu ai avut, pe cineva care nu ti-a dovedit prin fapte nimic. Astea-s realtiile din ziua de azi, frica de singuratate si de judecati sociale.

Nu ma bag, dar ori te duci acum si te vezi cu el, ori opresti orice legatura. Deja el a dovedit faptul ca e un imatur, pampalau, penibil, povestindu-ti de foste si de alte relatii iluzorice. Nu suport astfel de oameni, scuze.

| DarthNiger a răspuns:

Pai ce fel de relatie ati stabilit? online pe internet? si de unde stii ca nu o sa fi pe placul lui, nu va trimiteti poze sau ceva? nu stiti cum aratati unul si altul? trebuie sa dai mai multe detalii findca nu ai spus nimic despre cum ai intrat in relatie cu acest baiat.

| Sonia822 a răspuns:

Nu poti fi intr-o relatie cu cineva pe care nu l-ai cunoscut niciodata. Deja ti-ai creat asteptari inalte. Una dintre ele e aceea de a fi ``intr-o relatie``. Nu trebuie sa ai nicio asteptare, niciuna. Cu cat ai mai multe, cu atat riscul de a avea o mare dezamagire va fi mai mare. Daca va merge, cu atat mai bine. Sa-ti faci sperante pe parcurs, cand ai motine, dar pleaca din start cu sperante 0, pentru ca daca a fost ``curvar`` nu se va cuminti vazandu-te pe tine. Se va potoli pe la 30 de ani, de-abia atunci se va gandi la o relatie--> insuratoare. E greu sa traiesti langa unul care iti da nesiguranta si in care nu [poti avea ingredere. E greu sa pui capul pe perna si sa incerci sa dormi, gandindu-te ca e posibil sa o fi zbughit-o noaptea din casa, ca sa se intalneasca cu alta :) Recomandarea e sa citesti o carte, cand pui mana pe ea, nu o mai lasi jos, ai sa vezi. Eu as fi vrut sa o fi citit-o cand aveam varsta ta. Ai acolo toate raspunsurile la intrebarile si framantarile tale. Uite-o: http://www.101books.ru/......corpii-pdf

| carbon21 a răspuns:

Câți ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Să termini cu prostiile astea de gânduri, din moment ce a vrut să fie cu tine te place așa cum ești, voiai să fii fostele lui trasă la indigo? omu caută și el ceva diferit nu vrea ce a avut deja.

| Alesia0329 a răspuns:

Vreau sa adaug ~ da știm cum arătam dar cum sa va zic fostele lui sunt cu total inversul meu, in sensul ca eu sunt o fata calma, liniștita, nu beau, nu fumez, etc. Fostele lui is genul acela Petrecăreț

| Alesia0329 a răspuns (pentru carbon21):

| Alesia0329 a răspuns (pentru Neamtu20):

Scuza-mă am 17 ani