| Alasingur a întrebat:

Eu cu fratele meu locuim impreuna de cand m-am nascut eu(el are 23 de ani si eu 13) si el si-a gasit un loc de munca la Bucuresti unde va sta cu cazare, imi este foarte dor de el sad cum pot trece peste?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Barbye26 a răspuns:

Te cred si nu contesta asta nimeni. Dar asta e, trebuie sa te gandesti ca e mult mai mare decat tine si trebuie sa si faca propriul drum. Eu am plecat de acasa de la 18 ani. El are totusi 23. Incearca sa-ti dai seama ca va fi cap de familie la un moment dat si ca e un bun exemplu pentru tine. Mai ales ca daca are putere financiara, in viitor poate sa-ti fie sprijin.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Skype, whatsapp, discord

| Barbye26 a răspuns:

Buna. Wooofff ce dulce esti! Si eu am frate geamăn, si de 2 ani eu m-am mutat in Anglia. Trebuie sa intelegi ca viata are mersul ei... cu totii crestem, ne maturizam si trebuie sa ne facem propriul drum. Tu trebuie sa fii cuminte, sa inveti si in timpul liber va ve ti vedea! Priveste partea buna, e totusi in Romania, nu in alta țară. Mie imi este dor de ai mei in fiecare zi.

| Alasingur explică (pentru Barbye26):

Mda dar sunt obisnuit sa il vad in fiecare zii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Alasingur):

Te-ai atașat de el ca de un obiect proprietate pesonală. El nu a murit, a plecat doar. Vă veți mai revedea.

| Violleta2022 a răspuns:

Este extrem de simplu: iti poti vedea zilnic, cand vine si el de la munca, pe messenger, whatsup sau skype.

| Kindal38 a răspuns:

Asta pentru ca a fost mai mare, de aceea tie dor de el.Probabil a fost sprijinul tau.Eu am 13 ani si dorm cu fratele meu mai mic cu un an si ne batem mereu si abia astept sa," scap de el".Asa gandesc acum dar poate cand o sa fim mari treburile se schimba.