| anonim_4396 a întrebat:

TPU ...eu la bunica mea mananc mult adica imi place manacrea dar si acasa la mine doar ca la mine cand gateste mama nu prea am chef de mancare si mananc mai putin nu ca nu imi place mancarea sau ceva in fine. eu cand mancam la bunica mea implacea si mama mea spunea mama da ce iti place mancarea si asa pe un ton mai suparat.Am intrebat-o de ce e suparata eu stiam clar de ce dar vroiam sa vad da ca recunoaste si nu a recunoscut.Esuparata pentru ca mananca mai putin acasa la mancarea gatita de ea si mai mult la bunica mea ambele mancaruri imi plac la fel de mult dar cum pot sa o fac pe mama mea fericita sa o conving ca imi place mult mancarea ei.Mie im venise pana acum o idee uite sa mananc mai putin la bunicamea si mai mult la mama mea. Pueteti sa imi mai dati sfaturi? Va rog frumos! Funda si vot.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu exagera cu mancarea fiindca s-ar putea sa te ingrasi.Mananca fara exagerare in ambele gospodarii si nu vei supara pe nimeni.

| harciog a răspuns:

Daca observi pofta de mincare de la bunica provine si de la faptul ca acolo faci mai multa miscare, probabil in vacante sau wikend, iar asta inseamna o mai buna ardere a caloriilor, mai ales daca ai schimbat si aerul, acela fiind mai curat.Asadar o poti linisti pe mami ca nu prepararea mincarurilor este cauza ci pur si simplu miscarea si aerul.Eu cind plec din oras, pot minca acasa oricit de mult, la prima localitate rurala mi se face foame de lup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunica mea locuieste cu verisioara. Pentru forever sa stii ca eu nu is nesimtita sa arunc mancarea mamei mele.

| k1fighter a răspuns:

Mananca mai mult acolo unde ti se pare mancarea mai buna. Daca bunica ta locuieste undeva la sat spune-i mamei tale ca acolo mancarea are un gust mai bun si chestii de astea.Si acum sa fim seriosi, cine nu mananca muult la bunica?!

| inloveforever a răspuns:

Pai...ti-as recomanda sa te faci ca mananci si de la mama ta si cand nu e atenta arunci mancarea in WC sau la gunoi...macar sa nu o faci sa se simta prostlaughingfunda?