| IubesteEa a întrebat:

Buna TPU eu mai tin la fostul iubit dar nu stiu ce sa fac ca el imi da semne ba ca ma place ba ca nu adica se uita intr-una la mine o zi da una nu, duminica dadea cu crengi in mine, dadea cu picioarele in talpile mele si cand a aflat ca inca mai tin la el de la fratele meu nu a zis nimic a ramas socat gen a ridicat capu si dupa cum la ridicat mi-a dat de inteles ca in gandul lui zicea da? chiar? si ieri la scoala ma privea insistent e a nu stiu cata oara cand ne fixam privirile cand eram impreuna ne intelegeam de minune uneori ne certam ne impacam vb mult pe mess si el nu vroia sa stie nimeni ca suntem impreuna bine in afara de 2-3 prieteni si fratele meu in rest nimeni de fiecare data cand ne desparteam imi dadea semne ca inca ma mai iubeste si i-a zis prietenei mele ca inca ma mai iubeste si sincer ca s-a uitat in ochii ei... fara sa clipeasca acum la scoala nu ma baga inseama decat cand vrea ceva atat sau sa ma intrebe ceva in rest se uita la mine apoi nu...sadde cand a auzit ca il plac cam se da la mine dar mai putin, ma priveste insistent, ma apara ce sa fac? credeti ca ma iubeste? de ce a vrut sa stie doar 2-3 de relatia noastra? de ce nu a zis nimic cand a aflat ca inca il iubesc? dau funda la raspunsuri corecte fara prostii si la cei care au raspuns la toate intrebarile mersi!

4 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Trebuie sa-ti pui un mare semn de intrebare! El te-a iubit vreodata?! Nu cred ca e un om prea serios din moment ce face atatea faze. Din punctul meu de vedere un barbat care te iubeste iti arata lucrul asta tot timpul si in fata oricui. Eu cred ca ar fi cazul sa incepi sa explorezi imprejurimile, sa te uiti pe langa tine ce baieti sunt si sa vezi ce reactie are in momentul in care stie ca tu iesi cu altul. Atunci o sa vezi daca tine la tine sau nu, in functie de reactia pe care o va avea. Faptul ca stie sigur ca tu tii la el ii ofera o siguranta ca orice ar face tu oricum o sa il ierti sau vei trece cu vederea. Nu mai fii atat de dragastoasa cu el, incearca sa ii arati ca iti este indiferent! Nu te lasa calcata in picioare si nu-l lasa sa isi bata joc de tine! Fii tu cea care nu se lasa usor! Demonstreaza-i ca tu esti mai buna decat el! Din moment ce ati fost impreuna si v-ati despartit nu cred ca mai are rost sa te impaci dar asta depinde doar de tine! Succes!

| Zangetsu a răspuns:

Se pare ca s-a intors roata. mai demult barbatii nu intelegeau femeile, acum e invers?

| Loly a răspuns:

Mai fata dar asta toata e o propozitie? Ca eu nu vad sa ai vreo virgula, un punct ceva.
Pai in primul rand el doar te amageste asta e clar.Ar renunta la tine dar in acelasi timp se gandeste ca poate te mai fraiereste putin.Nu ti-o spun cu rautate dar asta e adevarul.
Cand a auzit ca il placi nu se mai poarta asa cu tine pentru ca e confuz si nu stie ce sa faca.
De iubit nu cred ca este vorba, in primul rand pentru ca iubirea o simti doar o data in viata si asta clar nu e iubire.
Daca a vrut sa stie doar 2-3 de voi inseamna ca nu te iubeste.Sa fim seriosi! Ce baiat care isi iubeste iubita o tine ascunsa?

Tu faci ce vrei dar eu iti zic sa il lasi in pace si sa iti cauti pe altcineva deoarece nici el nu stie ce vrea de la tine si cu atat mai putin ce vrea de la el.

| tutankamon2607 a răspuns:

Nu a raspuns cand a aflat ca inca il mai placi pentru ca nu stia ce sa spuna
faza cu 2-3 prieteni si mi mi-s-a intamplat dar nu ai ce face unii baieti vor sa tina secret poate cineva va rade la un moment dat si de aceea nu il mai baga in seama nici tu si o sa vezi cum vine singur la tine poate chiar va impacati