| biutzza213 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit de comun acord pentru ca nu mergea, si au trecut cam 4 luni de la despartire. am ramas prieteni pe Facebook si in general, si-a gasit pe altcineva si ma ignora sau imi raspunde la misto. nu stiu de ce ma doare atat de tare lucrul asta, l-am iubit mai mult ca pe oricine. poate inca o fac. si cred ca sunt prea urata si de asta nu a mers. ce as putea sa fac sa nu mai am starea asta de gol si sensibilitatea asta? sau sa am mai multa incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Gasesteti si tu pe cineva si demonstreaza-ti contrariul.
Nu a functionat pentru ca nu ati fost pe aceias lungime de unda nu pentru ca tu esti urata ca daca nu erai pe placul lui nu te lua de la inceput.Nu iti mai crea singura complexe si mergi inainte ca nu s-au terminat barbatii la el.
Punete pe picioare adunate fa o schimbare sa te simti tu implinita si uita-l ca nu merita.Fiecare are dreptul la cei mai bun in viata si nu ar trebui tu sa te simti complexata din cauza nimanui. Ignora-l pe Facebook pentru ca iti face rau sa il vezi si treci mai departe cum a facut si el.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Una e golul tau sentimenatal una e sa ai incredere in tine.
Ai de munca, astea nu le faci peste noapte.
Gaseste-ti si tu pe cineva happy
Si cum ti-au zis si altii, rupe ori ce legatura cu el, mai ales ca te ia peste picior...

| danay72 a răspuns:

Nu exista om urat, trebuie sa ai incredere in tine si sa nu te consideri vinovata daca relatia nu a mers. Inseamna ca nu a fost iubire adevarata. Nu trebuie sa suferi pentru cineva care spui ca te ignora sau rade. Meriti mai mutl. Invinge raul prin bine, neavând resentimente fața de el și mergi mai departe. Vei gasi persoana potrivita pentru tine care te va iubi pentru ceea ce esti tu.

| mentholinks a răspuns:

Nu mai tine legatura cu el si il vei uita. Tu pui paie pe foc si te intrebi de ce arde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cred că primul pas ar fi să-l ștergi de pe Facebook, așa nu-i vei mai vedea postările și ușor, ușor vei reuși să treci peste despărțirea asta.

| andrada2222 a răspuns:

Cel mai bine este sa rupi orice legatura cu el pe Facebook sa etc, sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva mai bun si care chiar o sa tina la tine,

| QQanswer a răspuns:

Daca v-ati despartit inseamna ca nu te merita iar glumele proaste arata cat de mult a tinut el la tine. Sfatul meu e sa-l uiti, sa gandesti pozitiv si sa ai mai multa incredere in tine. Baieti sunt cu gramada, important e sa-l nimeresti pe ala bun.
P.S. orice om e frumos in felul lui, daca te gandesti ca esti urata inseamna ca te subapreciezi si nu.ti cunosti adevaratele calitati. Go go girl!