| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Fostul meu iubit (când a vrut sa ne despartim ..motivul a fost ca eu încă sunt "sub regulile părinților", eu am 16 ani și el 19 și mno.) și acum e cu o tipa împreuna, știe ca știu pentru ca i-am zis "sa va țină" și am mai vorbit noi..asta s-a întâmplat ieri, iar azi m-a sunat le camera video și mi-a zis ca poate vreau sa ieșim și eu i-am zis ca nu știu, ma mai gândesc, iar in timpul apelului video mi-a spus ca poate ma mai gândesc și vreau.
Ce credeți? Dacă e cu ea, de ce îmi scrie mie? Eu vreau sa ma împac cu el dar nu știu ce vrea el, nu știu ..nu îmi place sa despart doua persoane dar ar putea încerca?
Ajutați-ma, va rog

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,pai e greu de spus ce anume vrea el sa faca sau sa obtina. Faptul ca te-a parasit deja arata ca nu tine la tine atat de mult pe cum credeai tu,iar cum se spune daca iubirea s-a terminat,inseamna ca ea nici nu a existat cu adevarat.Cel mai probabil crezand ca se va desparti de tine,se astepta ca va gasi o fata mult mai buna,care sa-i fie pe plac,insa din cate se vede noua lui iubita nu a fost astfel cum se astepta el,si a inteles ca tu esti mai buna ca ea, de aceea si a hotarat sa reia legatura cu tine.Tu nu esti o jucarie pe care el o poate arunca cand nu are nevoie de ea, si cu care sa se joaca cand nu gaseste alta mai buna.E posibil ca acum vrea sa aleaga intre tine si ea si e indecis cu care dintre voi sa fie impreuna.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el direct pe tema asta si sa-l intrebi ce vrea sa obtina astfel, dar odata ce o relatie a fost distrusa, e foarte greu de o mai restabilit, desi nu este imposibil.Se mai intampla sa gresim, sa excludem din viata unele persoane care intr-adevar tineau la noi si sa comitem astfel greseli pe care sa le constientizam mai tarziu, dar pana nu va arata ca intr-adevar e gata sa se schimbe si pana nu vei simti ca e gata sa lupte pentru relatia data incercand sa-si repare greseala, sa nu revii la el.Nu incerca sa-i arati ca suferi dupa el prea tare, pentru ca sa nu creada ca esti dependenta de el.

Răspuns Apreciat de Editori
| Mia999 a răspuns:

Nu lasa un bărbat nehotărît sa iti fure din fericire! Meriti mai mult! Un bărbat nehotărît mereu va face asa! Oricât l-ai iubi nu merita nici sa rămâi langa el, nici sa ii strici relatia cu acea fata, oricum se va strica din cauza altor fete daca el e asa fustangiu! Nu cred ca ai vrea un bărbat care poate fi luat cu ușurință de langa tine, sa stai mereu cu frica ca poate pleca cu altcineva... mai bine suferi un timp si o iei de la 0 cu un om care te merita decat sa stai intr o relatie toxică sa iti pierzi toata adolescenta. Sfaturile ti le dau din proprie experienta, pe mine nu a avut cine sa ma învețe si am stat într-o relație toxică 2 ani...pana am intrat in depresie si mi-am dat seama ca nimeni nu e mai presus de fericirea mea si ea nu depinde de niciun om, Doar de mine! Sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine si sufletul tau doar nu te lasa calcata in picioare! Nimeni nu merita!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam smecher ala vrea sa fie sultan pulipasa

| Adry05 a răspuns:

Probabil încă ține la tine și pe ea o ține 1. să te facă geloasă și să-l vrei înapoi 2. să nu se simtă singur
ori cum s-a mai zis, vrea 2 ca aia să-i ocupe timpul când tu ai restricții laughing

| mihai69 a răspuns:

El de fapt ar vrea să vă aibă pe amândouă. Dă-i papucii, nu te merită!

| Freya1 a răspuns:

Dacă ești o copila pentru el lasă-l in pace sa umble cu cine vrea si retragere. Daca de asta s-a despărțit de tine nu merita sa iti mai bati capul, e normal sa fi sub tutela părinților la 16 ani pentru ca altfel riști să plătești si tu ce au pățit fetele astea mai nou.

| Yurisa a răspuns:

Nu te baga. Da-l in aia mamii lui. Are aproape 20 de ai, dar da dovada de o inaturitate crasa. Te impaci cu el ca sa ce? Oricum joaca la doua capete: la ea si la tine.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Te mananca, ai? happy

| CosminCD a răspuns:

Un tip care vorbeste cu 2 fete de-odata nu este serios. Dupa poate face si cu altele, avandu-te pe tine. Hai sa fim seriosi! Daca tie iti place varianta asta, iesi cu el.

| elcosmin a răspuns:

Ma fetiță, la 16 ani pune pana pe carte si lasa relatiile ca nu sunt de tine. Ai timp si de relatii, traieste ti copilaria. Offff generatiile astea