| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

Bună TPU, ii o fata care îmi place mult și i-am trimis mesaj dar nici nu l-a văzut, acum vinde un laptop dar nu stiu cum sa fac sa vb cu ea prin intermediul vânzării laptopului cu toate ca eu nu am nevoie de laptop.

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Simplu. Ii zici in mesaj ca vrei laptopul. Si daca accepta sa va vedeti cand te intalnesti ii spui din prima ca ai profitat de ocazie ca sa te vezi cu ea. Ii spui direct ca o placi si ca ai vrea sa te mai vezi cu ea. Daca accepta bine, daca nu iarasi bine. Macar nu regreti ca ai incercat!
Fii natural si direct! Nu ai ce pierde.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci da-i pace ca se va supara sa-i pierzi timpul inutil, crezand ca vrei sa-ti bati joc de ea.
Caut-o alta data, cu motiv clar, ca o placi si vrei sa vorbesti cu ea.

| Freya1 a răspuns:

Dacă cineva nu vrea sa interacționeze cu tine nu insista asa.In fond, o sa vada ca i-ai scris inainte si probabil nici de data asta nu o sa te prea ia in seama.

| RobertMoon a răspuns:

Ideea lui MopMop este cea mai bună... merită încercat. Sau poți vorbi cu ea despre laptop and stuffs și să îi spui că de fapt nu te interesează laptopul, cu te interesează să vorbești cu ea și l-ai folosit pe post de pretext de conversație, vezi ce zice și dacă i-a plăcut ideea te descurci tu de acolo.

| Meme10Meme a răspuns:

Jassmina,nu mai da raspunsuri nefolositaoare!

| luffypk a răspuns:

In niciun caz sa nu faci cum a zis Mopmop, daca o abordezi pe tema laptop-ului si ii propui sa va vedeti cu pretextul ca vrei sa vezi laptop-ul, dar de fapt tu nu esti deloc interesat de el, cel mai probabil o sa o enervezi si nici ca o sa mai ai vreo sansa sa o abordezi. Ideea e urmatoarea, in viata nu poti fi nici prea insistent, nici prea moale, poti sa ii zici adevarul direct ca vrei sa o cunosti, iar daca ea refuza, asta e, nu poti sa te faci placut de catre toti, oricat de mult ai incerca.