| Nestiutoarea9 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum pot s-o conving pe mama sa ma dea la Karate. Chiar vreau pe bune. Multumesc mult TPU ca ma ajutati in fiecare zi :* :*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai tu trebuie sa ii explici ca iti place acest sport si ca ar fi indicat sa faci o perioada acest sport.
Poate ai programul mult prea incarcat? va considera ca iti vei abandona indatoririle scolare?
O seara bunahappy

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sportul ajuta, e adevarat!
De obicei aceste cursuri se platesc, poate mama ta nu isi permite!
Daca cursurile nu se platesc trebuie sa-ti faci rost de acel costum special care nu este usor de gasit si iarasi trebuie sa dai bani.
Dar daca aceste conditii nu costituie o problema, asigur-o pe mama ta ca nu iti vei neglija indoriile scolare.
Sportul in general si karatele inspecial impune disciplina, control si responsabilitate.
Daca esti o fire mai rebela te va ajuta cu siguranta.

| Nestiutoarea9 explică (pentru Fatamuntilor):

MUltumesc nu este nicio problema cu banii

| SkyPilot a răspuns:

Ii explici in ce fel vei beneficia din acest sport (poti sa google) si iti iei angajamentul ca nu iti va afecta in nici un fel performantele scolare.
Succes!

| e1xtz a răspuns:

Ii spui ca sportul ajuta la sanatate.
Karate ajuta la cresterea stimei de sine...te face sa te crezi mai puternica.
Siii, ii mai spui ca in jungla urbana de astazi sunt multi baietoi cu 'palosuri' groase ce vor sa iti atenteze sub fustita, si vrei sa inveti sa te aperi.
Sigur o sa te lase.winking

| Andeuta a răspuns:

Pai daca tu chiar vrei pe bune arata.i asta!laughing Adu-i argumente solide cum ar fi: e un sport, ajuta la stabilirea autocontrolului, este un mod de aparare, etc.

| Nestiutoarea9 explică:

Multumesc TPU