| anonim_4396 a întrebat:

La vara gat liceul si ma mut in oras la iubitul meu pentru ca am sa merg la facultate acolo(el fiind de acolo merg la facultate la el in oras si cu asta o sa stam impreuna) chesti e ca eu nu prea cunosc pe acolo... ma tot gandesc la asta si imi fac griji. Putini prieteni de ai lui pentru ca ei mereu ies in gasca baietii si nu am avut ocazia sa cunosc iubite de-a lor si asa nu ies cu el numa eu intre o gramada de baieti. Crede-ti ca se va schimba treaba cand o sa ma mut la el si o sa stau in permanenta in oras? Orasul meu e la 25 km de-a lui si mereu merg tot wekend ul sau in timpul saptamanii, dar iesim mai mult doar noi...doar ca daca e iveste ocazia sa iesim si cu altcineva iesim

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O să cunoști oameni grămadă la facultate, mai ales dacă te împlici în tot felul de activități și ești o persoană sociabilă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Treaba nu se schimbă de la sine. Dacă te muți la el, are altă viață. Dacă el nu se schimbă, stai în casă și aștepți.

| Digikey a răspuns:

Poate-ti toarna un plod si gati cu facultatea, apoi iti da papucii si gati si cu el.
Ce este asa graba sa va mutati impreuna?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pune-te problema daca "gati" bacu', zic si eu...

| Raducons a răspuns:

Eu zic ca gresesti ca te muti la el cand vei merge la facultate, incearca sa stai la un camin sau stai cu niste prietene in chirie. Vrei sa ajungi o intretinuta sau o femeie independentă?

| Adyy5 a răspuns:

Tu vrei sa mergi la facultate și nici măcar nu știi să scrii corect gramatical? Daca primesc astfel de oameni la facultate in Ro e clar de ce ne aflam în situația asta...

| gigite a răspuns (pentru Adyy5):

Ce mare, dreptate, ai adyy5!

| Adry05 a răspuns (pentru Adyy5):

Ea chiar scrie foarte ok față de alte specimene pe care le-am văzut, tot la facultate...

| Adyy5 a răspuns (pentru Adry05):

Cu atât mai rău...

| Adry05 a răspuns (pentru Adyy5):

Stiu, si pe mine mă enervează asta, mai ales că am și aflat ca fata aia a luat mai mare decât mine la română la bac, în condițiile în care face 4-5 greșeli de acord și ortografie per propoziție. Și greșeli destul de grave, de cunoștințe elementare nu să zici că e vreo greutate care ne-ar face pe toți să ne gândim.