| Elyiela a întrebat:

Bună, TPU. M-am despartit de fostul meu acum o luna si de atunci imi tot trimitea mesaje cu buna, hei, cf, dar nu am raspuns. Ieri cand am raspuns totusi, mi-a zis ca el chiar vrea sa ramanem prieteni si am zis ca NU, nu am de ce. A inceput să imi zica ca cica el oricum are o iubita noua si nu vrea sanse si i-am zis ca nu imi pasa, sa nu imi mai dea mesaje si el a zis ok. Azi iar mi-a trimis mesaj cu buna si cica "eu sunt prietena fostului tau".

Vreau sa zic ca eu stiu sigur ca el nu are iubita, in primul rand inca am parola de la contul de Facebook si as fi vazut, plus ca mi-ar fi zis si altii daca era aşa.
Nu pot sa înțeleg de ce spune ca are iubita cand de fapt nu are si cu ce crede el ca ma afecteaza. Ce părere aveți?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil să se "dea mare". Lasă-l în pace dacă nu te mai intereseză, rupe orice legătură, nu-i mai da motive să te tracaseze.

Sigur găsești pe cineva mai bun!

| Freya1 a răspuns:

Pai e clar.Te vrea inapoi si vrea sa te faca geloasa.
Tu chiar nu observi ca incearca prin orce mod sa vorbeasca cu tine iar cand il respingi face pe orgoliosul si spune ca nu il interesezi ca sa nu se faca de ras.
Daca tu chiar nu mai vrei sa ai treaba cu el blocheazal peste tot ca daca il ti continu in nu si nu imi pasa se va plictisi si sti cand? Cand poate te vei atasa tu din nou de el.

| Elyiela explică (pentru Freya1):

Orgoliul meu extrem mă împiedică să îi spun că mi-e dor de el şi îl visez tot timpul şi mi-e frică de felul în care ar reacționa, poate râde de mine, cine ştie

| Freya1 a răspuns (pentru Elyiela):

Pai daca ti la el spune-i macar sa ramaneti prieteni accepta asta si poate pana la urma va veti impaca.
Tu gresesti acum si vei suferi mult caci el se va satura sa tot umble dupa rine si curand chiar iti va trimite adevarata lui iubita un mesaj.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă mai ții la el împăcati va. Nu îl mai respinge. Decât dacă crezi sau ști ca el te minte sau te face sa suferi. Dar daca nu ai motive asa grave da i o șansă, vorbiți

| kar1GaNNN a răspuns:

Renunțați la fostul/ fosta.
Nu inteleg oamenii care se despart si dupa iarăși tot cu gândul la fostul si fosta.
Lăsați fratilor ca mai exista oameni.

| Elyiela explică (pentru kar1GaNNN):

Ai dreptate... dar mi-e aşa greu xD

| m1dn1gh7 a răspuns:

Sunt de parere ca aveti ambii 11-12 ani si n-au rost alte pareri.

| Elyiela explică (pentru m1dn1gh7):

De fapt am aproape 16 si el 18 laughing

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Elyiela):

Povestea ta suna pe scurt asa."Ne-am despartit, inca imi scrie, vrea sa fim prieteni, eu nu mai vreau sa fim nici prieteni, dar totusi "mi-e dor de el si il visez", el zice ca nu-i pasa ca oricum are pe alta si imi da mesaje "actuala lui"? Really? laughing N-aveti ce face cu timpul vostru.

| Elyiela explică (pentru m1dn1gh7):

Suntem adolescenti, iti dai seama ca nu prea avem ce face laughing

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu vad de ce sa nu rămâneți macar amici, eu am rămas prieten bun cu toate fostele, ati trait împreună momente plăcute, nu vad de ce sa le aruncati la gunoi. Si nu cred ca e chiar asa de rau dacă totuși l-ai iubit cândva.

Răspuns utilizator avertizat