| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit recent de "iubitul" meu. Tocmai am aflat ca un an, perioada in care a stat cu mine, a stat si cu o alta fata de care nu am aflat deoarece ea sta la o distanta mare si el e un bun mincinos. Pe ea a prezentat-o parintilor, a dus-o in diferite locuri, iar mie mi-a spus doar minciuni. Se pare ca nici mama lui nu stia de mine. Chiar ea m-a contactat si mi-a spus ca sunt impreuna. Aflase de la cineva ca m-a vazut cu el.Acum el a incercat sa o impace pe cealalta si pe mine nu ma mai contacteaza. Am aflat ca sunt tot timpul impreuna, chiar a dus-o la el acasa pentru mai multe saptamani. Inainte imi spunea ca de abia asteapta sa scape de el, dar acum sunt impreuna, desi ea stie absolut totul despre relatia noastra anterioara. Desi stiu ca e un mare mincinos si nesimtit, eu inca ma simt prost, tradata. Ce ar trebui sa fac sa uit de ei?

Răspuns Câştigător
| IJustDeath a răspuns:

Dacă nu a știut sa te prețuiască, atunci este un mare mincinos, nu îl mai baga în seama.
Încearcă să îi arăți cât de bine îți este ție fără el, deoarece cred ca va avea unele momente în care și lui ii va părea rău.
Când treci pe lângă ei, dacă tu vrei asta, încerca să zici bună, asa le vei arata ca pe tine nu te pot opri orice lucruri făcute de el și ca ești mai puternica de atât, nu le purta pica, iar dacă o faci asigură-te că ei nu își dau seama, uita de el și trăiește viața mai departe.
Cu toți vom trece prin asa ceva, dar trebuie sa ne amintim ca doar o viață avem

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti faci un nou prieten, sau sa iesi cu prietenele afara!

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca inca te gandesti la el, inseamna ca nu vrei sa il uiti.

| 393Dan a răspuns:

Straduite sa fii mereu ocupata, ca sa n-ai timp sau sa uiti de durere. Iesi mai des cu prietenile in oras, mergeti la cumparaturi happy

| kandaraki a răspuns:

Sa iti continui viata fara el, fara sa ii plangi de mila!

| ClearSky00 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..Ai putea sa nu te mai gandesti la ei deloc sa i privesti de acum fara interes si sa te preocupi mai mult de hobby-uri si oricum..barbatul tau ideal o sa apara la un moment dat sau cauta unul care e mai cuminte si de casa sa spunem asa si care sa fie sincer