| Rzv_Razvan_2001 a întrebat:

Buna TPU
M-am saturat de sora mea tot ma jigneste si tot ma face in toate felurile ii spun mamei tatei o certa si nu ii face cam nimic daca ii fac cv incepe sa tipe si aud vecini ce ar trebuie sa fac ca sa sufere si ea sau aveti un plan cv sau experinta in asa ceva

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Elefantul tau te va transforma in hipopotam, daca continui cu spam-uri de astea!

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-ti tactica, raspunde-i la fel si incearca sa pari insensibila si neafectata cand te jigneste ea, probabil ca la un moment dat va renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o ignori, sa nu ii mai vorbesti o perioada cand iti vorbeste urat. Ca un fel de dresaj pentru caini. thinking

| Anaandreea11 a răspuns:

Sunt sigura ca ai scris asta dupa ce ai avut o cearta aprinsa cu ea. Sunteti frati pana la urma, mai sunt si certuri si impacari. Daca vrei sa o 'enervezi' putin incearca sa n-o mai bagi in seama o perioada si vezi cum reactioneaza sau poti purta o discutie cu ea in care sa-i spui ce te deranjeaza.

| robertnuconteaza a răspuns:

Maa,lasati sora in pace, problema asta o am si eu, si dupa ce a mai crescut si a plecat la liceu in Bucuresti si mi-e dor de ea
poate te jigneste ca faci prostii, incearca sa nu o bagi in seama.

| robertnuconteaza a răspuns:

Eu zic sa ii tii morala, sa o intrebi de ce te injura, sa incerci sa intrii in sufletul ei si sa vezi problema, vorbesti frumos cu ea...

| rnihai a răspuns:

In primul rand ar trebui suport din partea parintilor sa va ajute sa intelegeti cat de bine este ca aveti o sora (tu) si un frate (ea). cel mai probabil este doar o perioada trecatoare si ar fi mai bine sa nu mai raspunzi unor astfel de atacuri. daca ignori ceea ce iti spune cred ca o sa o doara mai mult decat daca incerci sa aplici o forma de violenta (verbala sau fizica).