| AndreiAndrei221 a întrebat:

Buna TPU!
Ma numesc Andrei, am 18 ani.
Am o oferta foarte buna la lucru in strainatate pe 3 luni, ma tenteaza sa ma duc doar ca nu as vrea sa o las pe iubita singura, nu ca nu am incredere in ea, sau ea in mine doar nu as vrea sa o las singura, sa nu ii fiu alaturi..nu stiu ce sa fac, as avea nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Vorbeste cu iubita. Daca este o oferta buna ar trebui sa o accepti. Stai calm, nu se vor intampla lucruri rele in lipsa ta. Puteti oricum sa vorbiti la telefon, prin mesaje etc, insa ar fi bine sa ii ceri un sfat si ei - nu musai sa faci exact ce spune ea, insa nici sa nu va certati ca ai facut o alegere importanta pe la spatele ei; sunt sigura ca nu o va deranja si ca se va bucura pentru tine.

| AndreiAndrei221 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Am vorbit cu ea, ea este bucuroasa pnetru mine nu numa ca merg sa fac bani dar si pntruca am ce invata de la oamenii aia, ma pot dezvolta persoanal dar totodata stiu ca ii va fi greu in unele momente, am stablit ca merg

| adrian121z22 a răspuns (pentru AndreiAndrei221):

O alegere foarte buna big grin

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai cu ea si pierzi oferta sau o lasi pentru niste bani aditionali sau teapa daca e

| sierra1 a răspuns:

Rămâi acasă și fă școală

| AndreiAndrei221 explică (pentru sierra1):

Asta vreau, dar trebuie sa ma mentin financiar cat de cat

| AliGab a răspuns:

Discuta si cu ea si vezi pozitia ei. Daca aveti incredere reciproca trei luni trec ca fulgerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu o iei cu tine în străinătate? Are serviciu stabil în România, nu vrea ea sau nu o lasă părinții ei?

| AndreiAndrei221 explică (pentru anonim_4396):

Inca nu a terminat liceu, asta este singurul lucru

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Discută cu ia stați de vorba loați o decizie împreuna dacă te iubește cu Adevărată stai liniștit nu te va înșela in veci nu ai de ce sate temi Andrei nu cred ca se va ajunge acolo dacă te iubește cu Adevărată și tu o iubește cu Adevărată cu ușurintă veți trece prin probleme împreuna voi doi

| NarcisIfrim a răspuns:

O femeie te înseală și cu tine în casă dacă vrea. Nu trebuie să stai tu să o păzești. Ai ofertă pleacă, muncește. Depinde de ea acum.

| adrian121z22 a răspuns:

Cati ani are? Ce inseamna oferta foarte buna? Detaliaza putin, si asa suntem anonimi. Eu unul am fost cumva in aceeasi situatie dar m-am stabilit in Austria. La cum vorbesti, sunteti de putin timp ori o iubesti prra mult

| AndreiAndrei221 explică (pentru adrian121z22):

Are 17 ani, este la liceu inca, o oferta buna pentru mine inseamna sa fiu langa persoane cu care am ce invata cu care ma dezvolt personal si pe langa asta fac si bani frumosi si suntem de 7 luni impreuna dar vorbim de un an in afara de cele 7 luni.