| D3uTzA_5349 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine? Eu si cea mai buna prietena nu ne mai intelegem de vreo 2-3 luni.Eu stau la oras iar ea sta la tara, dar invata la oras, si pana acum ceva timp ne aveam foarte bine, dar de ceva vreme nu mai vorbim aproape deloc.Eu ii tot trimit mesaje, o mai sun, dar nu'mi raspunde la mesaje sau la telefon si eu cand prind ocazia sa vorbesc cu ea o trag la raspundere.Cand vorbea cu mine la telefon sau prin mesaje mama ei ii zicea sa nu mai stea cu telefonul in mana, acum cand vorbeste cu mai multe persoane prin mesaje nu'i mai zice nimica.Eu m-am cam saturat sa tot o sun numai eu sau sa ii dau mesaje si sa'mi raspund cand are ea chef.Cine este de vina? Eu sau ea? Cum putem face sa nu ne mai certam?

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Incearca sa ii explici ca tie nu-ti place ca intre voi doua a intervenit aceasta... distanta, si sa o intrebi de ce nu iti raspunde la telefon. Poate s-a suparat de ceva sau poate pur si simplu nu-si da seama. Discutati si vezi ce se intampla. :*

| mona a răspuns:

Pune si tu punctu pe,, i,, si cand mai vorbesti cu ea nu o mai lua la raspundere, probabil nu i place si normal ca va certati, vina e si a ta si a ei si tot ce i posibil sa fie si a lui maica sa

| foxsilver a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate a avut probleme si nu a putut sa-ti raspunda la mesaje sau sa stea de vorba cu tine la telefon? Iar tu, in loc sa-ti arati ingrijorarea fata de ea, i-ai cerut explicatii.In cazul asta, e normal sa reacioneze asa.
Cred ca ar fi bine daca s-o intrebi care a fost adevaratul motiv pentru care a inceput sa se poarte asa, si bineinteles, sa-i acorzi intelegere.
In cazul in care nu a avut nici o problema, e mai bine sa te retragi decat sa pierzi timpul cu ea.Vei gasi o alta prietena care sa te aprecieze.

| Patrisia14 a răspuns:

Si eu sunt fix fix ca tine....Eu zic ca ea e de vina las-o numai vorbi cu ea cam 2 saptamani imprietenestete cu alte fete si apoi Ea vede ca nu o mai bagi in seama

| D3uTzA_5349 explică (pentru Patrisia14):

Stiii, nu i-am mai zis nimic de vreo 3 saptamani si vad ca ea nu are de gand sa ma sune sau sa dea macr un sms..asta ma dosre cel mai tarestraight facestraight facecrying

| Patrisia14 a răspuns:

Impritenestete cu altcineva si gata