| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Ma simt foarte prost pentru ce s-a intamplat si merit toate palmele din lume. Azi a fost scandal la mine in clasa pentru ca colega mea de banca a facut o pe alta panarama mai demult. Eu am spus ca colega mea de banca a facut o pe colega respectiva panarama. Si azi in toate pauzele s-a luat de ea pana cand la o ora nu a venit pentru ca a plans in baie. Ma simt prost ca s-a întâmplat asa, credeam ca doar va vorbi cu ea in privat, i am si sugerat sa nu ia asta prea in serios. Acum sper ca maine sa nu se intample la fel, plus ca sper ca cu timpul sa treaca. Ba chiar colega mea de banca nu are nimic cu mine chiar daca de la mine a pornit totul si ma simt foarte prost ca m-a iertat, azi am lasat o in pace si nu am fost sa ii creez si mai multe probleme. Ar fi trebuit de la inceput sa tac din gura si sa mi vad de treaba, sa ma prefac ca nu aud. Au mai fost si alte certuri tot despre ea dar acolo eu nu am facut parte, de asta putini colegi o suporta dar eu tot ma simt prost

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nomal sa te simti prost, fiindca tu ai facut un lucru foarte urat, ai purtat barfa si ai jignit o alta persoana.
Copii te vor privi cu ura si te vor ocoli multa vreme in viitor, fiindca nimanui nu-i plac codosii si barfitorii care jignesc si creeaza asemenea situatii neplacute cand poarta barfa.

| Hammurabi a răspuns:

Dar tu de ce ai vorbit în plus? Ai câștigat ceva?

| ReddY25 a răspuns:

Ce generatii

| Miruna333 a răspuns:

E normal sa te simti prost dar vei trece peste asta.
Iarta-te si nu mai face aceeasi greseala.
Cele mai josnic persoane sunt cele care parasc si imprastie barfe.
Tu vezi-ti de treaba ta si doar atat.
In copilarie am auzit o poveste care mi-a placut foarte mult, cu morala. Eram la ziua de nastere a cuiva si cineva a parat pe altcineva iar un invitat a adunat toti copiii de acolo si ne-a spus o poveste de cand era el copil. Erau trei frati si unul dintre ei facuse o prostie iar tatal a intrebat cine a fost iar unul dintre ei a recunoscut. A fost pedespit cel care si-a parat fratele, nu cel care a facut prostia si asa i-a invatat o lectie importanta.
SNITCHES GET STITCHES happy

| AdioTPU a răspuns:

Trebuie sa inveti sa nu mai parasti. Paratul nu-ti aduce niciun beneficiu, din contra. Recomandat ar fi sa-i ceri scuze colegei tale de banca si sa nu mai repeti astfel de actiuni.

| dolceromania a răspuns:

Dacă tăceai rămâneai filozof.