| Danielita a întrebat:

Maine este ziua fostului meu prieten. Ne-am despartit de 3 luni. am incercat sa ramanem amici dar ne certam mereu si acum nu mai vorbim deloc,, trecem unu pe langa altul si nici buna nu ne spunem crying. Ce credeti ca ar trebuit sa fac? Sa ii trimit un mesaj cu La multi ani. sa il sun sa ii spun... sau sa nu ii spun nimic?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Cred ca daca l-ai suna si nu ti-ar raspunde ai fi dezamagita!
asa ca ii trimiti un mesaj si ii spui la multi ani! macar asa din respect si sa ii arati ca totusi tu ai avut bunavointa!
daca ai stat odata cu el,asta nu inseamna ca trebuie acum sa va urati,pentru ca ati petrecut si clipe frumoase,si timpul petrecut impreuna a fost ceva frumos pentru voi,cu bune, cu rele, asta e! ati trecut impreuna prin toate!
Cred ca ai putea sa ii trimiti un mesaj, dar atat! nimic mai mult!

6 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Da-i mesaj si spune-i la multi ani... daca nu iti va raspunde vei fi dezamagita dar in sinea ta vei fi impacata ca ai facut tt ce tinea de tine pentru a pastra macar o relatie de prietenie. daca nu iti va raspunde inseamna ca nu te-a meritat.bafta!

| Floris83 a răspuns:

Mai bine fii activă, dacă poți, adică, mai dai binețe cînd se poate, dacă vezi că e prea indiferent, îți vezi de treaba ta

| andreisoci a răspuns:

Pai daca nu te saluta nu te baga in seama, nu are rost sa ii trimiti mesaj cu la multi ani, sau depinde de ce simti tu...

| Memecy a răspuns:

Trecutul e trecut, prezentul e tot trecut, iar tu esti viitorul adica prezentul. Trecutul si tot ce inseamna el este doar amagire. NU privi inapoi

| torsi a răspuns:

Pai acum depinde de ce simti tu. daca "sufletul" tau e "impacat" cu el, ai putea sa il suni.
Daca nu raspunde, asta e. Nu te lasa amagita si distrusa.winking
eu unu as raspunde. big grin

| dorotich a răspuns:

Trimite'i un mesaj, ca sa ii arati ca nu esti "nesimtita" si ca nu l'ai uitat. daca nu iti raspunde, treaba lui, pierderea lui. daca raspunde, cu atat mai bine. :*