| Ursulet2019 a întrebat:

Nu fac des asta, dar acum am nevoie de un sfat mai mult ca niciodata.
Acum cateva luni am intalnit pe cineva de care m-am indragostit nebuneste( la prima vedere), l-am cautat, am vorbit, am avut o relatie.
El este mai mare decat mine cu 26 de ani, insa ne completam, uneori il simteam ca se simtea vinovat.
Am mai fost despartiti de doua ori, insa ultima nu a fost tocmai o despartire..intr-o zi am plecat de la el si m-am dus la facultate si din ziua aceea a fost o tacere continua. Peste un timp, eu mi-am facut un cont fals pe o retea de socializare si mi-am dat intalnire cu el, el a venit. M-am facut ca trec intamplator pe acolo si evident, am avut o discutie despre asta, el spunandu-mi ca era sigur ca sunt eu si ca a venit sa vada ca e asa sau nu.
In acea zi, cand am ajuns acasa i-am scris un mesaj kilometric in care i-am spus tot ce ma apasa si ce ma deranjase la el, iar el... m-a blocathappy
De atunci au trecut doua sapt, doar ca ieri mi-a venit proasta idee sa trec pe la el pe la serviciu ( firma la care lucreaza el e ft aproape de facultatea la care st eu) si de atunci vreau sa ma impac cu el.
Astazi, am trecut din nou pe acolo si am intrat intr-un magazin, acolo am intrebat ceva despre firma la care lucreaza el si am intrat in vorba cu doi oameni care mi-au spus ca-l cunosc si chiar ca este casatorit( ceea ce eu nu cred, e ft posibil ca ei sa-l fi confundat cu fratele lui).
Tin sa precizez( in caz ca mai conteaza) ca el este zodia capricorn, iar eu balanta.
Acum, am nevoie de un sfat cu privire la cum sa fac sa aflu adevarul..si cum sa ajung mai aproape de el..fiindca habar nu am ce-as mai putea face.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa stii ca esti o scarba de om. Dar o sa prinzi unu care te va rezolva din cateva miscari. Trebuia sa stii ca ala la varsta lui are un copil & o nevasta, generatia veche de barbati de 30+ au familii. Astia de acum in viitor poti zice ca raman singuri pentru ca s-a schimbat ideologia familista la moda e singuratatea.

Bula
| Bula a răspuns:

Intalneste-te odata "intamplator" cu el, mergeti la o cafea si intreaba-l direct despre ce ai auzit.
Chiar daca este casatorit, daca va placeti reciproc, atunci va mai puteti intalni ocazional, doar de dragul unor clipe placute, petrecute impreuna. El es va simti bine in anturajul unei fete tinere (fiindca si el se va simti tanar), iar tu vei putea cumula si experienta de viata langa el, ceea ce iti poate fi de folos in viitor.

Daca el nu mai doreste sa continuati, atunci... asta e. Ati petrecut un timp frumos impreuna si... viata merge inainte!

| DarthNiger a răspuns (pentru Bula):

Prietene, tu iti dai seama ce vorbesti? tu practic ai incurajat o relatie extraconjugala, ti se pare normal ca un barbat casatorit cu copii sa se intalneasca cu o alta femeie doar de ''dragul clipelor frumoase''? tie ti-ar placea ca sotia ta sa se intalneasca cu un alt barbat in afara de tine? nu cred ca ti-ar placea.

| Bula a răspuns (pentru DarthNiger):

Fata nu este (inca) sotie, maritata. tongue
Iar asemenea relatii sunt nenumarate.

| Mosotti a răspuns:

De ce sa nu crezi ca e casatorit? La varsta aia era si normal, probabilitatea era foarte mare.
A intrerupt legatura ca oricum relatia nu avea nici un viitor, a vrut sex si cam atat, dar e ok ca si tu te-ai simtit la fel de bine ca si el, deci nu e o problema.
Te gasisi si tu la unu cu 26 ani mai mare! Nu are cum merge asa o relatie. Mai bine ca te evita. Cauta pe cineva cam de varsta ta care sa te placa, sa-l placi, cu acesta ai avea un viitor.
Nu-l mai cauta ca nu faci decat la un moment dat sa-l enervezi. Insisti asa in prostie? Omu nu mai vrea, asta e.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca nu ti-a zis ca e insurat, si daca zice ceva tu crezi tot? Io daca-ti zic acu ca-s putred de bogat, ca am masini, iahturi ma crezi pana nu vezi? Asa si cu el, el putea spune orice ca sa va simtiti bine la sex, ca probabil daca spunea, nu mai vroiai (de parca conta, sexul e sex si e binevenit oricand).

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îl lași în pace, caută-ți pe unul de vârsta ta.

| sofisis a răspuns:

"chiar ca este casatorit( ceea ce eu nu cred" - Nu pari totusi foarte convinsa laughing)
Din pacate sa stii ca este extraordinar de probabil sa NU il fii confundat cu fratele lui si chiar sa fie casatorit, de aici si copilarismele cu "block" si alte alea...
Oricum, avand in vedere ca diferenta este atat de mare intre voi iar el considera ca esti o copila ( ceea ce chiar esti), probabil nu pune mare pret pe "relatia" dintre voi. Parerea mea e sa iti vezi de viata ta si daca el nu te-a cautat, sa il lasi in pace. Crede-ma ca atunci cand un barbat e interesat, te cauta indiferent ce piedici sunt.

| DarthNiger a răspuns:

In primul rand, un barbat mai mare cu 26 de ani e foarte posibil sa fie casatorit, asta doar daca nu e divortat, in al doilea rand, de ce te-ai certat cu el? adica nu am inteles motivul, de ce i-ai reprosat printr-un mesaj tot ce nu iti place la el, nu te apreciaza? nu iti ofera atentie? care e motivul? din ceea ce ai spus tu pare sa fie un om de treaba si din nou zic, nu inteleg motivul despartirii voastre abrupte, nici macar despartire nu se poate numi, pur si simplu ati luat-o pe drumuri separate, tu ai plecat de la el si el si-a vazut de viata lui, ofera mai multe detalii fiindca nu ai spus de ce te-ai despartit de el si nu se intelege.

| Giulyana_Giuly_1991 a răspuns:

Lasa l în pace mai bine, dacă te iubea, făcea eforturi să te țină lângă el.
Stiu ca e greu, dar trebuie sa gandesti matur si sa încerci sa te detasezi.
Incearca sa vorbesti cu alt baiat care sa te prețuiască la adevarata ta valoare, chiar daca ti se pare dificil acum, încearcă.

| MihaelaPatricia a răspuns:

Pai,eu spun inainte de toate sa te gandesti daca e sufletul tau pereche.Totusi e o diferenta enorma intre varstele voastre si inainte de toate ar trebui sa ai peste 18 ani(si sper sa ai).Eu iti propun sa iti gasesti pe altcineva.Cineva de o varsta cu tine sau macar nu cu foarte multi ani mai mare.Dar daca tu chiar simti ca acea persoana e sufletul tau pereche e ok.Atunci poti proceda in felul urmator:Vorbeste cu el.Du-te inac o data la acea firma si vorbeste cu el.Clarifica situatia. Spune-i ca nu vei astepta o vesnicie dupa el si ca vrei sa stii daca ve-ti mai fii impreuna si ce te apasa.Succes!winkingByee!

| Ursulet2019 explică (pentru MihaelaPatricia):

El mi-a spus de mai multe ori ca nu vrea sa ma faca sa sufar, si totusi, de ce a luat parte la toata povestea asta?
Eu cred ca el vrea sa fim impreuna, dar are temeri cu privire la varsta..si nu stiu cum sa l fac sa se deschida..mai ales acum, dupa cate s au intamplat...
Si da, am peste 18 ani

| DarthNiger a răspuns (pentru Ursulet2019):

Fie e casatorit si nu vrea sa mai aiba vreun contact cu tine din cauza remuscarii sau poate ca ii e frica sa nu afle sotia lui, fie e din cauza diferentei de varsta si nu se simte confortabil sa fie in relatie cu tine, oricare ar fi motivul ceea ce e important este ca daca vezi ca te evita atunci pur si simplu incheie relatia cu el fiindca nu are rost sa fortezi o relatie, fiindca tu esti cea insistenta din ceea ce ai povestit, lasa omul sa isi vada de viata lui daca vezi ca nu vrea sa fie cu tine.