| Marius22222222222 a întrebat:

Buna TPU, nu postez de mult aici dar chiar am o problema legata de anturaj și nu am cu cine vorbi. Efectiv simt că fiecare își vede de ale lui și chiar nu mă asculta nimeni

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Am trecut și eu de n ori prin aceeași situație ca a ta și știu ce spun. Deci mă simteam exact ca al cincilea picior de la masă, eram bună numai când trebuia sa ii ajut cu ceva, in rest nici nu ma bagau in seamă. Am avut răbdare cu ei cât am avut pana când m-am saturat până peste cap și le'am dat șut in c*r. Pur și simplu asa persoane nu merita atenția mea. Asculta ce îți spun si o sa te simți mult mai bine!

13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. In cercul de prieteni ar trebui sa existe macar cineva cu care te intelegi mai bine si care te asculta cu rabdare.Altfel, inseamna ca acele persoane nu prea iti sunt prieteni/prietene, ci e asa un grup superficial de distrat din cand in cand, doar ca sa zici ca nu stai izolat.

| Freya1 a răspuns:

Pai încearcă sa vorbești și tu cu cineva care sa te asculte. Daca anturajului tău nu ii pasa de ce simți și cum te simți, e aiurea.

| AdioTPU a răspuns:

Atunci schimbă anturajul.

| EcceHomo a răspuns:

Ești cumva pe post de păcălici în anturajul tău?

| Marius22222222222 explică (pentru EcceHomo):

Anturajul meu e unu foarte vicios.

| 120bulevard a răspuns:

Ori ai crescut si fiecare s-a dus la casa lui si si-au vazut de treaba ori esti in anturajul nepotrivit, ca o a 5-a roata la caruta, daca te aflii in a doua situatie trebuie sa-l schimbi, n-ai nevoie de oameni care nu te apreciaza.

| Marius22222222222 explică (pentru 120bulevard):

Nu sunt copil mic am 32de ani.infine ms oricum

| 120bulevard a răspuns (pentru Marius22222222222):

De la 32 de ani majoritatea au familii, copii, nu mai au timp de destrabalari si iesiri zilnice neproductive, s-a cam dus vremea si trebuie sa-ti vezi de coltul tau acolo, n-ai si tu oameni la munca, cumnati, veri cu care sa vorbesti?

| Marius22222222222 explică (pentru 120bulevard):

Am frate, sora.și da și sunt muncitor sunt plecat în Italia de 16 ani.infine nu mai fac chat aici

| viorelman11 a răspuns:

Cauta sa ai un anturaj cu preocupari apropiate de ale tale.

| Marius22222222222 explică (pentru viorelman11):

Da da. tocmai asta e că e foarte apropiat de mine.

| shiningcrown a răspuns:

Nici tu nu ești mai bun decât ei daca te afli intre ei.

| Samson2023 a răspuns:

Pai știi care e problema? Tu.
Pot da un răspuns sa nu supere, dar adevărul ca și tu ești o curva în anturajul ala. Cum ai ajuns în acel anturaj, nu cumva mentalitatea ta? Cum adică sa te plângi de anturaj, ți l-a băgat careva pe gat? "Cine se aseamănă, se aduna." Ai auzit de proverbul asta?
Nu îți mai convine anturajul, ai alte interese, du-te omule în alta parte. Dacă erai ce trebuie nu ajungeai în anturaj aiurea, asta e clar pentru orice om normal, asa ca nu te mai plânge și asuma-ti alegerile. Nu ma aștept sa înțelegi, nici nu cred ca ai cum din moment ce aici te delimitezi de fix alegerile tale.