| wildkiss a întrebat:

Buna TPU nu stiu cum sa rezolv o problema unui coleg de al meu i-a placut de mine cand am inceput anul scolar la liceu si m-a intrebat daca nu vreau sa fiu cu el si eu l-am refuzat.Mai tarziu in semestrul al 2 lea a venit la noi in clasa un fost coleg de-al lui caruia ii place de mine. Ei doi nu se prea inteleg si daca as alege sa fiu cu colegul nou risc sa pierd prietenia celuilalt...

Răspuns Câştigător
| ღAnonimღ a răspuns:

Daca primul iti este intr-adevar prieten, va intelege. desi eu te sfatuiesc sa astepti sa-i mai cunosti pe amandoi mai bine. si iti spun eu sigur: dragostea oarba nu poate inlocui prietenia in niciun caz//... daca el zice ca se supara pe tine, ori inca te place foarte mult [primul'], ori nu iti este prieten... al doilea. daca il cunosti de asa putin timp, creca se uita numa' la "formele" tale, sau ceva..stiu cum gandesc baietii.

5 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Pastrazal pe primul, daca te combini cu asta candva tot va despartiti si n-o sa mai ai pe nici unu.

| vasiliustefan98 a răspuns:

Va intelege

| Eliiza a răspuns:

Incearca sa ii faci sa se inteleaga. Spunele ca nu vrei sa alegi intre ei doi.
Mai bine sa nu ai o relatie cu niciunul
Ramaneti prieteni toti 3
Nu strica o prietenie, si mai apoi chiar 2 straight face

Fundaa? :*

| Papushikka a răspuns:

Alege fato n-ai ce face cum arata cel nou cu arata cel vechi daca sunt draguti aman2 fa-le o proba arata-le o poza cu tine si o poza cu cea mai frumoasa femeie din lume. Daca o sa-ti zica ca tu esti mai frumoasa alege-l da nu ii spune de ce ii areti poza zi numa asa: alege dintre fata asta si fata asta.Depinde si de el.tongueai grija sa nu te balbai ca atunci o sa se dea seama de smecherie.

| Alexandra1996 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa fii cu nicunul din ei. E mai bine sa iti pastrezi prieteniilehappy (Dar daca tie iti place de vreunul dintre ei... ei bine nu prea stiu ce sa iti zic)