| AlexandraSSC a întrebat:

o prietena a implinit 14 ani de 6-7 zile si inca nu sia facut buletinul este vreo problema grava? poate sa primeasca amenda? daca da cam c suma?

Răspuns Câştigător
| YourEternalLove a răspuns:

Nu pateste nimic si eu am o colega care a facut 14 ani in aaprilie iar de abia acum sambata si la loat ca la facut tarziu dar n-are nimeni ce sa iti faca funda nuuuu? mersi sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este absolut nici o problema, conform OUG 97/2005 pentru prima carte de identitate(nu buletin) trebuie sa se prezinte la SPCLEP in termen de 15 zile de la implinirea varstei de 14 ani. Numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Sa se duca sa si-l faca cat mai curand.Nu este nici o problema.

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Eu mi l-am facut la 3 luni dupa termen si n-am patit nimic :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e inca ceva grav, dar ar trebui sa mearga sa si/l faca, cat mai repede. amenda n u cred ca va primi, dar in orice caz, nu trebuie sa fie mai mare de 50 Ron. asa am dat eu cand mi l/am pierdut big grin

| JulietteJokes a răspuns:

Nu este nici o priblema doar sa nu intarzie mai multe de cca 3 saptamani si si-l faca

| VallentinD a răspuns:

Posibil sa primeasca amenda. Nu stiu sigur. Eu mi-am facut buletinu inainte de ziua mea...