| Eolande292829 a întrebat:

Buna TPU. O sa trec scurt si la subiect. Am niste traume din copilarie si nimeni nu a fost aici pentru mine niciodata. Singura persoana care m-ar putea ajuta sa trec peste acele traume e mama, dar faza e ca, ea mi-a provocat unele din acele traume si cand simt ca incep sa fiu mai bine ea mereu imi face psihicul instabil iar. Nu o sa intru in detalii, tot ce pot sa spun aici e ca e foarte toxica. Si nu, nu exagerez. M-am descarcat acum 2 ani dand cateva amanunte unor persoane ce erau mai apropiate la momentul respectiv si au zis "Doamne fereste, eu plecam de acasa in locul tau". Zic asta ca dovada ca am dreptate din moment ce si alte persoane au aceeasi parere ca a mea si ca nu exagerez. Mentionez ca plang de cel putin 3-4 ori pe saptamana din cauza ei. In fine, faza e ca cer un sfat. Aseara am avut un mental breakdown sau ceva de genul din cauza ei si nu constientizam ce faceam. Am inghitit 20 de pastile random, 19 erau ceva medicamente ramase de anul trecut de cand am avut anxietate sociala iar 1 era ceva de detoxifiere. Nu m-am uitat ce am luat la momentul respectiv, m-am uitat dupa. Acum ma doare inima, ametesc, vad blurat si ma doare stomacul. Nu am vrut sa fac ce am facut dar nu constientizam ce faceam, nu puteam controla nu stiu cum sa explic. Am mentionat medicamentele ca sa stiti ca nu era ceva fatal ca paracetamol etc.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat, ce varsta ai?

| Mosotti a răspuns:

Nu e nici o problema, o sa treaca treptat totul, e normal ca daca ai luat aseara, sa ai efectele astea acum.
Nu te mai juca cu luatu de pastile ca s-ar putea sa ramai handicapat doamne fereste, gandeste putin inainte si constientizeaza.

Pai daca luai 20 paracetamoale nu aveai mare lucru, alea de anxietate iti dau aceste simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai degraba calmante usoare, din alea si daca ei multe nu patesti nimic. Cat despre problemele din viata deindata ce nu le descrii aici noi nu te putem ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Aici toți suntem anonimi, deci dacă ai explica puțin mai în amănunt problema pe care o ai poate te-am putea ajuta, măcar cu un sfat prietenesc! (poți să îmi scrii și în privat dacă dorești )

Încearcă să îți provoci vomă - ajută la golirea stomacului în caz de supradozaj sau abuz de medicamente!

Atunci când te afli într-o situație stresantă încearcă să apelezi la alte metode de a opri durerea provocată de acțiunile sau cuvintele cuiva! de exemplu, respiră și inspiră profund, ieși la o plimbare...
și nu pune la suflet tot ce ți se spune.