| lovepiink a întrebat:

Buna TPU sad

Parintii mei vor sa divorteze sad Vreau sa ii impac dar nu stiu cum crying Vreau sa ma ajutati. Dar nu vreau raspunsuri gen : "Tu nu te baga in viata lor"etc.Stiu ca nu trebuie sa fac asta dar nun pot suporta sa nu ii am pe amandoi aproape.

Va rog ajutati-ma crying Multumesc mult TPU

Răspuns Câştigător
| DubstepQueen a răspuns:

O prietena de-a mea s-a ofticat cand a auzit ca parintii ei divorteaza si a plecat de acasa.Nu s-a intors pana cand parintii ei nu s-au impacattongue(2 zile)
Deci zi-le ca nu poti trai doar cu unul singur, ca ai nevoie de iubire din partea amandurora...sau daca esti ma indrazneata oftica-te si tu putinwinking
Sper ca te-am ajutat!
FUNDA?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DubstepQueen):

Mai vreti ca sa fuga de acasa? atii innebunit cu totii e imposibil sai impace ca nu sau apucat de divort asa simplu si este un motiv
Da fiti si voi macar un pic realisti ca va face numai rau

| DubstepQueen a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey eu doar am dat un exemplu din viata unei prietene! nimic rau.

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Chiar daca este decizia lor, merita sa le spui ce simti! Oricum, indiferent de decizia lor, tu esti copilul amandurora si sta in puterea ta sa fii aproape de ei!

| onasis1961 a răspuns:

Păi vorbeşte cu ei şi află motivele reale care au produs ruptura.Şi de abia atunci poţi să-ţi faci o idee. Dacă merită să intervii, fă-o! Nimic în viaţă nu e imposibil.Te aştept să revi cu amănunte! Să fii iubită!

| W3R4 a răspuns:

Hei,te inteleg...
Daca vrei o solutie rapida,spune-le doar atat: "Chiar daca nu va intelegeti bine,macar ganditi-va la mine, cat voi avea de suferit de pe urma divortului!"
Dar sa spui exact ca aici.
Si ai mei au avut o tentativa, dar cu replica asta i-am linistit definitiv, iar acum se inteleg bine...winking
Stai calm/calma, totul va merge bine!
Mult noroc kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru W3R4):

Ambii au viata lor personala si au dreptul sa faca orce si nu recurgeti la SANTAJ si daca tu vei fi fericita ca ei sunt impreuna asta nu inseamna ca vor fi ei si mama mea a divortat eu atunci simplu nu m-am bagat intre ei fiindca stiam ca nu pot face absolut nimic

| W3R4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranta a existat un motiv de despartire intre cei doi, dar, poate ca "lovepink" nu poate accepta ideea de a alege unul din parinti...
Intr-adevar, se numeste santaj emotional, dar poate numai asa ii poate tine aproape de ea...chiar daca nu vor fi fericiti

| anonim_4396 a răspuns (pentru W3R4):

Da dar pentru ce?
Orcum dupa lege ea va ramine cu mama ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ceva este imposibil pentru ca ei au avut motive si tu esti doar un copil si sigur nu iti vor asculta parerea

Răspuns utilizator avertizat
| TheDarkDragon a răspuns:

Spune-le ca esti copilul lor si roaga-i sa nu divorteze caci o sa te faca foarte trista, iar daca nu se impaca dc te-au mai facut. uite spune-le asa "va rog inpacati-va si ramaneti impreuna caci voi muri fara amandoi si va iubesc foarte mult"poate merge si sper asta. BAFTAwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Asa se numeste SANTAJ

| DeyutZZZa22 a răspuns:

Imi pare rau sincer pentru parinti tai dar daca ei nu se mai inteleg orice ai incerca sa faci va fi in zadar din pacate.si tu nu te descuraja. poti sa fi cu amandoi, tu nu trebuie sa te indepartezi de mama ta sau de tatal tau, dk ei nu s mai inteleg gandeste-te ca si pentru ei ar fi neplacut sa stea impreuna doar de dragul tau.:*

| mikidutza_7540 a răspuns:

Pff sad.imi pare rau pentru tine.Poi ai putea sa le spui ca nu vei putea sta fara unul dintre ei ...sau ai putea sa le faci o surprizaa ceva..care sa-i faca sa isi aduca aminte nu mai de amintirile frumoase..Sau daca nu merge nici asa ..ai putea sa ii ameninti.dar doar sa ii ameninti nu altceva..ca ai pleca de acasa ..sau ceva de genuuul asta..si poate asa se vor razgandi big grin

Sper ca te-am ajutat ..si stiu ca nu e usor sa treci prin asa cevasad..Imi pare foarte rau pentru tine.sad

| Elyza a răspuns:

Prin acelasi lucru trec si eu si nust ce sa fac. sau certat din cauza mea si tot incerc sa ii impac si nu vor deloc. nici buna nu isi mai zic. nu suport situatia asta. vreau sa ii impaccrying;((