| Annaa05 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna cu iubitul meu nu se inteleg deloc...am iesit intr-o zi pe afara si ne-am intalnit cu iubitul meu si am stat putin cu el si cu gasca lui si cei 2 au inceput sa se bata in gluma pana cand nu stiu ce au inceput sa isi spuna.Un prieten comun de-al nostru ne-a chemat la un gratar si am intrebat-o daca vine si mi-a zis ca nu vine ca o sa vina si iubitul meu.Mereu imi spune despre el ceva de rau.Ideea e ca eu ma simt cel mai prost pentru ca nu stiu cum sa ma impart atunci cand ma vad cu el si e si ea cu mine, ca ne mai intalnim cand iesim pe afara...Nu stiu ce sa fac,cum sa le explic ca pe mine ma doare sa vad ca ei doi nu se inteleg nici macar de dragul meu,doar asa macar sa se salute, voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa iesi cu iubitul tau in locurile unde nu vine si prietena ta. Ai insa grija sa-ti faci timp si pentru ea, astfel o vei pierde cu siguranta. Iata ca diplomatia trebuie invatata inca de pe acum!

| OoBunnyoO a răspuns:

Ai putea sa incerci sa gasesti motivul pentru care nu se inteleg. Intreab-o pe prietena ta care este problema, la fel si pe prietenul tau.
Cand afli motivul incearca sa ii rogi sa nu mai faca ceea ce fac. Nu trebuie sa se suporte neaparat, dar macar sa isi pastreze calmul cand se vad.

| ywar a răspuns:

Si daca e doar de fatada? Poate ei in lipsa ta organizeaza niste... sesiuni de citit romane impreuna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti si nu ai niciun drept sa obligi o persoana sa suporte ceva de dragul tau. Spune-i ca iti pare rau ca nu se inteleg si atat tot. Continui sa iesi separat cu fiecare in parte.

| Kenya a răspuns:

Imparte-ti timpul cu prietena ta cea mai buna si iubitul tau happy

| anamarianita2003 a răspuns:

Ar trebui sa-ti urmezi inima.