| oltean002 a întrebat:

Prietena mea la care tin cel mai mult se indeparteaza de mine, sincer nu stiu ce sa fac, o iubesc, imi e greu sa o las sa plece asa usor, dar simt cum incepe sa ma foloseasca. Am impresia ca sta cu mine doar ca sa o ajut, doar ca sa aiba cu cine vorbi cand se plictiseste si cand o lasa ceilalti. Am intrat in depresii din cauza asta, nu stiu ce sa fac, degeaba discut cu ea, dupa o zi face exact la fel! Vreau un sfat, ce trebuie sa fac? Nu vreau sa o las dar nici nu vreau sa ma mai simt prost din cauza ei!

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Cel mai bine ar fi să o lași, chiar dacă îți e greu. Dacă te tratează cu indiferență, nepăsare, înseamnă că nu te iubește. Pune-te în locul ei: dacă tu ai fi într-o relație și nu ai iubi-o pe respectiva, nu ai trata totul cu nepăsare? N-ai încerca să scapi de ea?
Ai discutat cu ea, e de apreciat ca încerci să repari ceva, dar dragoste cu forța nu se poate. Nu-i mai acorda nici tu atenție, vezi-ți de viață! Crede-mă că e mult mai bine așa.
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe so lasi ca nu e de tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vreau sa o las
Atunci, n-o lăsa!
dar nici nu vreau sa ma mai simt prost din cauza ei!
Atunci nu te mai simți prost, simte-te deștept, simte-te bine.

| Mosotti a răspuns:

Las-o, ce ai casunat pe ea asa? Nu te merita, nu te place, nu te iubeste, esti un fraier de care se foloseste cand are chef si cand nu are cu cine vorbi. Ori o lasi si nu te mai simti prost, ori nu o lasi si te vei simti prost, ai de ales. Cauta alta, te comporti ca si cum nu mai sunt femei, ce naiba pentru o femeie intri tu in depresii? Ai ma omu`... Normal ca degeaba discuti cu ea, asta ii e felul, nu se va schimba mai ales ca nu are ceva pentru tine. Asa ca stii ce ai de facut, ai doua variante, tu alegi.

| acerr a răspuns:

Doamne ce intrebari ciudate, poate nu te place

| EvelinaAndreea123456 a răspuns:

De ce sa suferi dupa o femeie? Fi barbat! Daca nu te vrea gaseste pe alta ca fete mai sunt, daca ai vrajeala poti avea cate vrei happy