| anonimmchild a întrebat:

prietenul meu este in Italia in momentul de fata, dar urmeaza sa vina pe 1 august un tara. Problema e ca parintii mei nu stiu de el. decat cativa amici. Diferenta de varsta e putin cam mare, avand in vedere ca,, ne despart " 6 ani. Oricum, ne stim de vreo 6 luni, dar suntem impreuna de doua saptamani laughing. Mereu,, mi-a fost aproape ", a fost dragut cu mine. in fine. Alta problema e ca eu sunt din Ciulnita ( un sat ce apartine judetului Ialomita, la 7 km de Slobozia unde vin autobuzele etc ), iar el e din Constanta. Si vrea atunci cand vine, sa vina si la mine :3. Dar nu stiu cum putem face, fiindca eu nu pot ajunge in Slobozia la statia de autobuze straight face.Nu am fost in oras singura niciodata si nu prea cunosc. nici nu m-am mutat demult aici. Si el nici atat nu cunoaste, pentru ca nefiind din zona si neavand pe nimeni. nu stiu ce sa fac si mai sunt cam doua saptamani straight face. Help mee, chiar nu prea am idei. Cineva cu solutii va rog frumos. si fara jigniri.

6 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Iti voi da un raspuns, dar mai intai spune-mi, esti minora?

| anonimmchild explică (pentru SergiuBoss11):

Pai da, eu am 14 si el 19. face 20 in decembrie

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonimmchild):

Atunci eu zic sa stai acasa.cine stie ce proxenet ar putea fi si iti distruge toata viata.stai cuminte acasahappysi asteapta sa mai cresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te intalnesti cu un tip cand nici nu stii pe ce lume traiesti?

| e1xtz a răspuns (pentru anonim_4396):

winking
Mai intai ii trebuie o pereche de ochi, dupa aceea sa aiba ce deschide.
Oricum nu intelege ce i-ai transmis.
Am auzit de un program de monitorizare parentala asupra calculatorului, telefonului copilului, chiar cred ca am vazut si si un film pe tema asta.
Mi s-a parut in general exagerat sa intrii intr-atat de mult in intimitatea copilului tau, efectiv ii arati ca nu ai incredere in el desi este adolescent si dpdv logic are discernamant, dar cand vad intrebari de genul asta o vad ca pe o optiune de luat in serios daca o sa am copii, mai ales o fata, fiind mai expus sexul feminin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru e1xtz):

De unde ca sunt prea rasfatati sa fie constienti ca sunt controlati. Fi serios, copiii astia ajung sa se omoare daca li se interzice o secunda calculatorul sau telefonul. Deci ca urmare va fi un haos total pentru minori. Poate ar mai iesi si ei la joacalaughing