| ElenaMari a întrebat:

Prietenul meu imi tot vorbeste despre fosta lui. gen. ii zic ceva iar el zice si fosta facea asa, si fosta zicea asa. Avem 8 luni impreuna si la unceput imi vorbea mult mai des dar si acum imi zice.Ei s au despartit acum un an. el zice ca a trecut peste dar faptul ca mereu aminteste de ea demonstreaza altceva sad.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

De ce stai cu el dacă îți tot zice de fosta?
Nu cred că lui i-ar conveni să îi vorbești despre fostul tău iubit.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cum arata ala zici ca e traficant de iarba verde laughing

| Adry05 a răspuns:

Impune-te calumea, îl ignori complet sau ceva dacă o mai aduce pe aia în discuție

| Freya1 a răspuns:

Ciudat e faptul că fix acum seara ma gândeam la o chestie. Oare poti sa fi cu un om o perioadă lungă de timp si sa il uiti complet, sa il consideri un străin si sa nu iti mai pese? Stiu ca e enervant sa iti spuna lucrurile asta, dar cred ca pe el acea relație la marcat suficient de mult încât simte nevoia sa vorbeasca. Daca ea a fost prima lui relație serioasă si cu ea a experimentat anumite chestii poate crede că e ok sa iti povestească. Uite cum e la mine spre exemplu daca ma întrebi daca am facut aia, sau aia la viata mea trebuie sa aduc in discutie foartă relație pentru ca atunci am facut si cu el pentru ca aia a fost prima mea relație serioasă si cea mai durata, uneori este greu sa nu dai exemple din fosta relație daca de acolo sti sau ai invatat anumite lucuri.O sa faca si cu tine lucuri noi, o sa învețe anumite chestii si in timp ii va trece si nu va mai vorbi de ea.Pana atunci poti sa ii explici ca te deranjează sau sa il întrerup in timp ce vorbeste si poate va înceta.

| Sofer a răspuns:

Spune-i sa termine sa nu mai vorbească de trecut. E cu tine acum.

| Nemessys a răspuns:

Ii poti spune ca pur si simplu nu te intereseaza si nu mai vrei sa auzi de ea.

Dar aici este si o mica smecherie. Daca el iti zice ce greseli a facut fosta lui cu el, tu le poti tine minte si folosi in avantajul tau astfel incat sa nu faci aceleasi greseli pe care le-a facut ea. big grin

| ElenaMari explică (pentru Nemessys):

I-am zis de multe ori sa nu imi mai zica de ea... dar el tot zicea -_-

| Nemessys a răspuns (pentru ElenaMari):

Nu stiu ce sa zic dar genul ala de oameni nu imi inspira incredere. In sensu' ca, daca totusi ai avut o relatie si s-au despartit normal ar fi sa uite de acea persoana, corect? Faptul ca zice de atat de multe ori de ea mi se pare ca se gandeste mult timp la ea. Inloc sa se bucure de cine are langa el, in prezent, e cu gandul in alta parte la cineva care nu mai face parte din viata lui si care cel mai probabil l-a uitat. Nu vreau sa te descurajez sau chestii de genu, dar oare daca fosta i-ar scrie, el ce ar face?