| Loredanachirița6 a întrebat:

Buna TPU!
Prietenul meu inca o urmareste pe fosta lui iubita pe Instagram, desi l-a inselat. Ba mai mult, ii apreciaza pozele. Mie si prietenilor lui le spune numai vorbe urate despre ea.
Nu i-am atras atentia in privinta asta inca, dar ma deranjeaza comportamentul lui. Ce parere aveti? Cam ce ar trebui sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Crescent a răspuns:

Sunt doar doua variante.
Nu a considerat-o niciodata iubita, ci doar i-a placut asa de ea. Si doi, inca o iubeste.
Daca e cumva a doua in situatia ta, ar trebui sa il lasi sa isi vada de treaba lui. Nu e ok sa te simti asa intr-o relatie.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Lasa-l cu p@t@lica fripta. E ancorat in trecut, nu traieste in prezent. Are regrete. Il parasesti. Punct. Daca se poate fara nicio explicatie.
Nu vrei sa te insotesti cu cineva care-si regreta trecutul.
Poate sunteti tineri, dar acum ar trebui sa alegeti doar ce-i bine pentru voi. Cand vei imbatrani vei intelege ca trebuie sa mai inchizi ochii in unele privinte pentru a face sa functioneze o relatie. Acele lucruri pe care le treci cu vederea nu trebuie sa fie grave: alcool, droguri, agresiune, plecat de acasa cu zilele, furt de bani de pe card si altele care se intampla in mod curent.

| IreneNemteanu a răspuns:

Draga mea, ar trebui sa stai putin cu ochii pe el si sa fii atenta la comportamentul lui intrucat ceea ce face denota un comportament macar duplicitar daca nu si altceva...
Sunteti casatoriti sau doar prietenii? Sunteti intr-o relatie serioasa, declarat cel putin, sau doar "friends with benefits"?