| KaterinaPetrova a întrebat:

prietenul meu va pleca la facultate in alt oras, si nu stiu daca pot avea incredere in el, pentru ca de acum ma minte din lucruri marunte, dar atunci poate ma va minti mult. noi stam mereu amandoi, el zice ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine insa poate la facultate se va schimba.
ce sa faac? sa ramanem impreuna sau sa ne desp?

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Nu ai de ce sa te desparti acum. Parerea mea este sa ramai cu el si in timp se va vedea ce se intampla cu voi. Vezi care este diferenta cand el este departe. Timpul le rezolva pe toate. Nu te grabi sa faci nici un pas inainte sa stii despre ce este vorba.

4 răspunsuri:
| Alemoni a răspuns:

Daca il iubesti trebuie sa ai incredere in el. De ce sa va desprtiti daca va iubiti? Succes!

| Andrei17 a răspuns:

Faci ce simti tu in principiu, dar decat sa traiesti cu gandul ca poti fi inselata si mintita la orice pas, mai bine pune-i capat si cauta-ti o relatie sigura. Relatiile la distanta nu merg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti iti spun sa nu te desparti de el.
Eu doar te intreb: Daca te minte din lucruri marunte, ce va face atunci cand va avea in carca greseli mult mai mari? Tu poti trai cu povara asta, de a nu avea incredere in propriul tau iubit? Si inainte de toate o persoane care iubeste cu adevarat este in stare sa-si minta partenerul, mai ales din lucruri marunte?
Daca tu simti ca nu va potriviti si ai indoieli, nu ezita, fa ceea ce simti. Ca si eu la fel am ascultat de altii ca cei de deasupra mea, dar dupa un an tot la acelasi deznodamant s-a ajuns. De ce? Simplu. Pentru ca daca ii permiti si il ierti la nesfarsit nu va inceta. Dar tu in schimb vei regreta timpul pierdut.

| alexvl a răspuns:

Depinde de tine