| Elial a întrebat:

problema este ca viata mea este ca n film. parintii mei(mai mult tata) se cearta in fiecare zi, cred ca cineva ne-a facut vraji... tata vrea sa se desparta de mama, plang in fiecare zi si nu stiu ce a fac sa se impace si sa fie totul ca la inceput(ei se cearta din cauza unei colege de-a mamei de munca...de parca ar fi un coleg, dar asa e tata)va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Piticutsss a răspuns:

Buna. Stai linistita certuri exista in orice familie mai mici sau mai mari. Si parinti mei erau la fel. S'au despartit intr'un final. Si daca e vacanta de vara, de ce nu te duci undeva la bunici? Viata ta e prea tensionata, o sa ajungi sa stai mereu retras/a din cauza certurilor din familia ta. Or sa se rezolve toate sad. Imi pare rau pentru tine, stiu sentimentul. Ai grija ta.

11 răspunsuri:
| gabryela_2772 a răspuns:

Vb cu amandoi trebuie sa ajungeti undeva spune-le ca plangi des si poate isi vor deschide ochi! pup love strucklove strucklove strucklove struck

| KingJulien a răspuns:

Stai linistita, probleme de parinti o sa se impace iei, vb cu tatal tau undeva retrasi ccalm ...linistit

| emima a răspuns:

Intr-o familie intotdeauna copilul e cel mai afectat pentru greselile parintilor dar decat sa se certe si sa stai mereu in stres cred ca e mai bine sa se desparta asta daca nu se mai poate face ceva si ai fi tu mai linistit/a

| chelie91ptm a răspuns:

Naspa happy

| Elial explică:

Tatl meu crede ca femeia aceea isi bate joc de maam si zice ca lui nu ii convine sa isi bata cineva joc de famiulia lui, tata nu e asa dur, dar am incercat toti sa vb cu el si o tine tot pe a lui...

| darielle a răspuns:

Wow...cred ca esti foarte trista din cauza asta.Da stiu cum este pentru ca mai rau il afecteaza pe copil.O sa iti dau un sfat:Incearca sa ii intrebi de ce se cearta mereu si de ce vor sa divorteze.Asta este o prostie sa se certe din cauza unei colege de munca... daca nu se inteleg bine,spune-i mamei tale sa nu mai vorbeasca cu acea colega si daca nu vrea spune-i asa:Ai de ales mama, ori tata, ori colega ta de la munca.Eu nu vreau sa aleg unul dintre voi cu care sa stau.Eu vreau sa fim o familie adevarata nu ca si Moni si Iri.Te rog din tot sufletul meu de copil sa te impaci cu tata.Asta e singura mea dorinta si promit ca te voi ajuta la curatenie si la ce vrei tu numai sa fim o familie adevarata!

Sper sa mearga asta!
Bafta!

fundita plzz din tot sufletul meu...

| chibiusa a răspuns:

Decat sa traiasca in scandal si sa traiesti si tu intr-o atmosfera mereu tensionata, mai bine se despart.
tu nu ai ce sa faci, poti doar sa le arati amandurora ca ii iubesti neconditionat.
sper sa se rezolve totul cat mai repede posibil

pupic

Răspuns utilizator avertizat
| ĿФsт a răspuns:

Decii.mai bine ai v cu fieecare ...separat.intr-un loc retras...intreaba-i "ce insemni uh pentru ei?"

| g3orgianna21 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vorbesti calm cu ei, sai faci sa inteleaga ca tu suferi foarte mult si poate pot sa faca ceva in privinta asta, sa nu se mai certe :* imi pare rau pentru. tine, sper sa nu se mai certe. Dar ceva nu am inteles... cea facut colega aia a mamei taleconfused

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Spune-le ca u esti la mijloc si u ai cel mai mult de suferit din toata treaba asta. si mai spune-le ca daca chiar te iubesc cu adevarat, sa termine cu certurile, sa se impace si sa lase de la ei, pentru ca u ar trebui sa fi cel mai important in casa, cel mai important subiect de discutat, nu colegii si etc...
la mine a merswinking