| Loredana_6783 a întrebat:

problema mea este urmatoare. Am cunoscut un tip pe messenger am vorbit. el e in Germania in momentul de fata. M-a intrebat de cateva ori ca daca vreau sa ma combin cu el si i-am zis nu. de mai multe ori. De ceva timp mi-a trimis cerere pe facebook.Iam acceptat-o. si iar m-a intrebat daca vreau sa ma comb cu el si i-am zis da.doar sa ma lase in pace. intre timp eu m-am combinat cu un baiat de care imi place. a pus poza cu prietenul meu la avatar. si a vazut si tipul din Germania.dar eu tipul din Germania nu ma intalnisem niciodata.il evitam. si acum a inceput sa ma ameninte pe facebook. ca cand vine acasa nici dumnezeu nu ma scapa. a pus o poza cu mine pe profilul lui de facebook si sub poza a scris ca cine stie sa imi dea adresa despre mine, unde stau si ca el nu ramane dator. insa ieri am vazut ca a mai scris ca ofera miza 50 de euro pentru ala care zice adresa mea. Nu stiu ce sa fac.i-am dat ignor pe messenger.pe facebook.insa mi-a trimis amenintari de pe alt id. Mi-e frica, am zis sa ma lase in pace ca de nu il dau la politie, a zis ca cu banii scapa si ca un avocat la scos din tribunal ca a violat o fata in scoala.Prietenul meu zice sa stau linistita ca nu imi poate face nimica mi-a zis ca cainele care latra nu musca.Dar mi-e frica tipul mi-a zis sa imi numar zilele ca nici Dumnezeu nu ma scapa.va rog ajutati-ma dau funda. Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| NoShit a răspuns:

Câţi ani are? Chiar crezi genul ăsta de ameninţări? Asta încearcă el de fapt să facă, să te sperie şi nu-l lăsa să vadă că îi reuşeşte. Din moment ce nu v-aţi văzut niciodata în realitate şi aţi avut doar contact virtual nu ai de ce să te temi. Evită-l şi într-un final va înceta. Nu va veni el din Germania pentru o păpuşică pe care a cunoscut-o pe mess. Genul ăsta de poveste e clasică, iar dacă tu îi satisfaci cerinţele, va creşte ameninţările şi tot aşa. Stai calmă că nu merită.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acuma vezi de ce iti spuneau parintii sa nu vorbesti cu necunoscuti?

Eu cred ca ala isi bate joc de tine si atat. Oricand exista politie si poti face reclamatii, dar sa ai si dovezi

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai e grav, sincer ...gelozia lui a atins cote maxime, vazand ca esti cuplata cu altcineva si te ameninta, sperand ca prin teama vei renunta la relatia cu actualul. Chestia cu avocatul e dubioasa si ce are sa-ti faca daca te gaseste? Te omorara? Si cine ar avea curaj sa te denunte pshipatului?

| Loredana_6783 explică (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Pai nu stiu ce o sa imi faca. a zis doar ca o sa vad ce o sa imi faca cand ma gaseste.

| vldut a răspuns:

Te mintelaughing)))))))))))da nu te mai baga cu fraerii dastiaaa

| RoByTzU123 a răspuns:

Eu iti recomand sa stai linistita ca nu vine ala din Germania in Romania sa-ti faca rau si daca ti se pare ceva ciudat du-te la politie. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Loredana_6783 explică:

Scuzati-mi greselile de ortografie.Ma grabisem.

| Loredana_6783 explică:

Va multumesc pentru ajutor incerc sa stau calma. Mi-a zis ca vine in decembrie in Romania. si ce o sa imi faca nu stiu. A zis ca o sa vad eu ce o sa imi faca cand ma gaseste. A zis ca treaba nu ramane neterminata. totusi sunt speriata si sunt nelinistita.