| Rihhana1 a întrebat:

Recent am cunoscut un baiat, el imi spune ca ii sunt draga si ca ii place de mine, ca ma iubeste si ca abia asteapta sa ma vada.
Insa nu prea isi face mult timp sa se vada cu mine, imi tot spune sa mai astept. Imi arunca replica ca o sa gasim noi o zi in care sa ne vedem.
Cauta motiv sa ma sune din cand in cand iar daca se intalneste cu cineva imi inchide telefonul.
Am incercat sa il sun si eu de cateva ori ziua insa mi-a inchis apelul, seara am reusit cel mai mult sa stau de vorba cu el.
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Face pe șmecherașul băiatul, se simte un casanova din ce am citit rolling on the floor
Dacă nu își face timp pentru tine basta, iar câteodată nu îți răspunde sau îți inchide apelul sunt trei motive:
-ori în timp ce îl suni e cu alte fete
-ori face așa să te facă să fii mai gânditoare asupra lui, mai interesată să zicem așa
-ori face clasicul o ignor așa o să ma caute, o să îmi scrie o să ma înnebuneasca cu mesaje eccetera, o metodă după părerea mea de prost gust.

După părerea mea mai bine nu-l mai cauți, nu ii mai scrii nu îl mai suna, dacă e ii răspunzi într-o zi și ii spui clar dacă vrea să vă vedeți sau să vă cunoașteți mai bine sau să vă puneți împreună fără prostiile astea ce le face el să nu îți răspundă eccetera!
Dacă zice nu basta, ii spui la revedere și pa!
Nu îți bate capul după el, îmi îmaginez că ești o fată frumoasă și deșteaptă și știu că îți merge capul, unii băieții odată ce cunosc o fată și ei ii place de el se cred casanova gata, și se dă și la alte fete.
Deci tu trebuie să știi ce să faci, câteodată și un "te iubesc" scris prin mesaje nu are niciun simnificat!
Te pup!

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi sa-l bata vantul unde vrea

| Adry05 a răspuns:

Depinde și ce face de e atât de ocupat de chiar niciodată n-are timp

| darrio2007 a răspuns:

Baiat imatur.

| RAY a răspuns:

Relatie la distanta?

| Rihhana1 explică (pentru RAY):

La o ora distanta mai exact.

| RAY a răspuns (pentru Rihhana1):

Probabil ca nu te place nu stie cum sa scape de tine si eu procedez la fel

| Rihhana1 explică (pentru RAY):

Daca nu placi o persoana ii trimiti mesaje cu te iubesc?

| RAY a răspuns (pentru Rihhana1):

Desigur ca nu

| Rihhana1 explică (pentru RAY):

Pai vezi.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Isi bate joc de ea, vrea sa i-o traga si se gandeste cand o fi o zi, ca are si asa multe gagici, joaca la 50 capete. Ca doar nu zice "vreau sa ti-o trag si tie odata", normal ca zice "vaaai te iubesc pana te innebunesc".

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Pai daca nu le promiti nunta nu fac sex cu tine, se descurca si el cum poate

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da, dar nici macar asta nu face! Ca daca ar veni sa faca doar atat, era altceva.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Poate ca a vazut ca nu vrea sex asa ca a abondanat ideea, in orice caz sunt imaturi

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai acu clar, si ea de ce sa nu fi vrut? Eu chiar nu le inteleg, ca vad ca-l place, altfel nu ne-ar mai fi intrebat de ce nu-i da atentie, doar el se simte bine? Ea nu?! Ca zau ceva nu imi da aici. Da, daca s-ar sacrifica ele da, domne uite eu vreau cutare, il las sa faca ce vrea ca na, dar eu nu am nimic la partida asta. Dar cand si ea se simte la fel de bine ca el, de ce ar fugi de o placere?!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru ca ele vor relatie, nunta mai mereu nu vor doar sex

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Bun, si pana la nunta strica o distractie?! Ca ramai cu ea. Si mai in colo vine si nunta cu cine o fi. Dar nu astept acu nunta si pana atunci altii se distreaza si eu sa stau ca proasta asteptand.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Daca acel baiat e frumos consider ca sansa sa faca sex cu el este mult mai mare

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai asa zis! Daca e frumos, sansa de a face sex este de 99 %, dar si ala ii promite nu stiu ce, desi depinde.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci voi nici nu v-ati intalnit vreodata dar el iti spune ca te iubeste... nu crezi ca omul asta este vreun pervers sau smecher si ca incearca sa te atraga, cu intentii neserioase?
Cum poti spune cuiva ca-l iubesti, cand nu-l cunosti deloc si nu l-ai intalnit in viata ta?
Eu spun sa-l eviti, ca-i un tip cu intentii periculoase!

| sierra1 a răspuns:

"Ce ma sfatuiti sa fac?"

pe scurt: altul!

| Mosotti a răspuns:

Si tu mai vorbesti cu un om care se poarta asa! Nu e clar ce sa faci? Incheie orice comunicare cu el, doar nu esti proasta lui, faptele arata ca nu te place.

| Andreeush a răspuns:

Lasă-l, e evident că nu are timp pentru tine.

| Sofer a răspuns:

Nu mai aștepta după el. Altul la rand.

| Panamax a răspuns:

Te iubeste la fel ca pe cainele lui.Cam 10 min pe zi cand are el chef.

| Digikey a răspuns:

Ai 24 de ani, chiar nu-ti dai seama ce se intampla?
Tu esti aia cu parul gras si cateva kg in plus care se supara din orice?
Il plictisesti.
Lasa-l in pace, lui poate ii este mila sa ti-o zica in fata.

| Digikey a răspuns (pentru Digikey):

Nu ti-a placut raspunsul printeso?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu isi face timp pentru tine de ce crezi ca te iubeste? Cum arati cuiva ca il iubesti, neavand timp de el si inchizand telefonul? Are chef de povesti si atat, poate o aventura. Pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfătuiesc să înțelegi că nu te iubește, dacă te iubea se întâlnea cu tine, nu-și închidea telefonul când ieșea și nu-ți închidea telefonul când l-ai sunat.
Probabil îi place cum arăți, mai vorbește cu el ca să-l cunoști mai bine și să-i cunoști intențiile.

| oz_1736 a răspuns:

Te tine incurcata, sa te aiba la schimb. Si tu il crezi fiindca iti impui sa crezi ca ai o relatie

| lorix a răspuns:

Te iubeste ala cum iubesc eu sa spal vasele.

| Hannah06 a răspuns:

Probabil trebuie sa astepti la.rand sa va vedeti. Faptele arata mai mult decat vorbele.Nu este un om.de incredere.

| PaulcereAjutor a răspuns:

Intereseaza-te de motivele lui, si vezi daca are pe alta sau nu, incerci sa afli adevaru si sti daca merita sau nu.

| Addaaa14061 a răspuns:

Buna...eu cred ca nu te iubeste. daca o facea cu adevarat nu ezita sa va intalniti, este posibil sa isi doreasca doar o simpla Aventura saauuu daca il cunosti doar asa, din poze si nu l-ai vazut f2f s-ar putea sa fie fake, acum nu stiu toata povestea...dar asta e parerea mea