| Una222 a întrebat:

Am un verisor care are probleme cu alcoolul in urma unei despartiri. Efectiv il vad cum se distruge zilnic. Cum as putea sa il ajut? Ps : fara psiholog etc.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sio face cu mana lui. asta e viata omului de rand

| danbnz a răspuns:

Daca nu se ajuta singur nu ai ce face.
O sa-i treaca cu timpul.

| antimulte a răspuns:

Incercati sa ii ocupati timpul cu ceva, vreo activitate, un hobby. Ca sa uite de pahar, nu se va intampla brusc sau peste noapte, dar macar il va reduce, ceea ce e un prim pas spre a renunta la viciul sau.

| Una222 explică (pentru antimulte):

Culmea ironie. Ca lucreaza in restaurant

| alina2k18 a răspuns:

Are probleme cu alcoolul ca bea 2-3 beri si deja se imbata sau e adictie in sensul ca se trezeste dimineata si bea alcool?

| Una222 explică (pentru alina2k18):

De exemplu de la 8 dimineata pana la 13 are deja baut 3 l de vin

| gemeni6226 a răspuns:

Are nevoie sa fie dus in societate si sa aiba experiente pozitive cu fetele, femeile.Trebuie sa simta ca poate avea succes la femei, trebuie lasat cit mai putin timp singur, trebuiesc cautate activitati care sa-i faca placere, trebuie facut prin ceva sa rida, si sa se simta util.

| FreddieM a răspuns:

Nu-i despartirea cauza pasiunii lui. Bea pentru ca ii place, punct. De suparare, de ce nu ar alerga 10 km pe zi, asa s-ar mentine si in forma? Sau sa ajute voluntar cu muncile niste batrani nevoiasi din sat sau cartier. Asa isi face un bine lui, ca nu-i sta mintea la prostii, si ar aduce fericirea si unor bieti oameni.
E cam greu, nu-i asa?

| Ely1234567 a răspuns:

Hey nu pot sa mai răspund numai am mesaje

| Una222 explică (pentru Ely1234567):

Da urgent de El

| Ely1234567 a răspuns (pentru Una222):

Nu pot acum nu am minute

| saresipiper a răspuns:

De ce l-a parasit fata? Cum s-au despărțit?
De ce sufera dupa ea? Si-ar dori-o inapoi?

| Una222 explică (pentru saresipiper):

Ea este pocaita. El a crescut Intre baietasi

| VisovanAdi a răspuns:

Well dc nu îl ajuți să își găsească altă fată, dacă cunoști fete singure, arătai poze cu fete singure pe care le cunoști și dacă îi place de vreo una, ști ce ai de făcut...