| Skaoncsnsk a întrebat:

sora mea are 14 ani. Este inebunita după balet și balerine asa că face acasă foarte multe exerciții de stretching, ea face înot deci nu este chiar legumă. Însă îmi e teama sa nu faca ceva greșit și să se rănească. Nu vrea să asculte pe nimeni și spune că nu se descurca să facă cu o profesoara deoarece nu are ureche muzicala să facă balet. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| uchihasasuke09 a răspuns:

La inceput poate sa creada ca nu are ureche muzicala dar in timp poate sa isi dea seama ca are, cel mai important e sa incerce cateva saptamani sau luni sa vada si daca incepe sa se descurce atunci o sa mearga totul de la sine.Sunt 9 tipuri de inteligenta si fiecare se poate dezvolta adica si cel muzical dar si cel kinestezic iar in timp poate ajunge destul de buna.Totul tine de munca, pasiune si vointa.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt tipe care predau destul de bine stretching pe Youtube, gen Alivia D'Andrea si Anna McNulty. Daca tine cont si de teorie si nu face exercitiile cum ii vin ei, nu trebuie sa-ti faci griji.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru uchihasasuke09):

Adevarat.