| axxy a întrebat:

BUNA TPU! Stiu ca am scris mult, dar va rog am nevoie de ajutor.Revin cu o intrebare legata de cea anterioara, daca vreti sa cititi pentru a intelege problema mea...

http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/buna-TPU-am-o-problema -si-va-rog-din-suflet-sa-ma-intelegeti-pentru-ca-prin-as ta-nu-am-mai-trecut-si-nu-credeam-ca-o-sa/

Acum sa va spun, dupa toate cele intamplate, m-am suparat atat de tare pe prietenul meu, am vorbit mult si bine la nervii care ii aveam si i-am spus niste lucruri care l-au suparat enorm. A stat ore intregi si mi-a explicat ca pe mine ma iubeste si pentru el c****e alea nu inseamna nimic, ca si eu il atat mereu si fiindca nu sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala are nevoi si nu se mai poate abtine. Dintr-o discutie am ajuns in alta, pana cand mi-a zis ca ne despartim si gata.il tot intrebam daca e sigur ca asta vrea si evita raspunsul mereu pana intr-un final a spus ca da e sigur ne despartim si gata. Dupa nici o ora de la despartire imi da un SMS in care imi spune ca oricand voi vrea sa vorbesc cu el o sa ma asculte, ca am fost si o sa fiu mereu in mintea lui si ca nu ma poate uita. Apoi imi spune ca se simte prost si-a cerut scuze si mi-a zis ca a luat decizia aia gresit si la suparare si ca nu trebuia sa renunte la mine si mi-a cerut sa ne impacam.Am acceptat, pentru ca il iubesc mult in ciuda celor ce face.Acum simt ca regret...parca ceva nu e bine.Chiar credeti ca ar putea sa-si bata joc de mine? Avand in vedere ca nicidoata nu mi-a cerut sa ma culc cu el nu ma fortat nu mi-a vorbit urat, mereu renunta sa stea cu tovarasii lui ca sa stea cu mine...sunt multe lucruri din astea marunte. dar numai lucruri negative imi trec acum prin cap nu stiu ce sa mai fac. Ajutati-ma va rog!

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu ştiu ce vârstă ai, dar acest lucru ţine numai de tine. Te asigur că nu va rămâne singurul tău prieten, iar legat de părerile de rău e ceva de genul : un tânăr a întrebat odată un înţelept : " Ce să fac? Să mă însor sau nu? " la care a primit următorul răspuns : " De te vei însura îţi va părea rău, iar de nu te vei însura iar îţi va părea rău. "

| ania a răspuns:

Te santajeaza ca sa cedezi. Daca vrea, poate sa se abtina fara sa fie cu alta, ca nu e catel, e barbat. Depinde ce motivatie ai pentru a -i rezista.Eu si sotul meu am vrut amandoi sa fim virgini pana la casatorie, ca sa se bucure Dumnezeu si a fost super, am avut si avem incredere deplina unul in altul. Virginitatea e o libertate pretioasa.

| noktambul a răspuns:

Mai, axxy! Tu vrei sau nu sa o pui cu el? Aceasta-i intrebarea! Da-ti singura raspunsul si actioneaza ca atare.

| stef87 a răspuns:

Nu am citit si prima parte pentru ca ceea ce ai scris aici imi e de-ajuns! Parerea mea e ca omu asta nu e serios si nu merita sa-ti mai omori nervii pentru el. Chiar el a zis ca vrea sa va despartiti, fa-i placerea! Singura lui parte de dreptate ar fi ca nu e deloc placut sa stai la nesfarsit cu o fata si ea sa tot pretinda ca nu e gata de o relatie "nocturna". Dar sa gasesti asta drept scuza pentru ca ati insela iubita? NU!
Acuma nu stiu nici ce varsta ai... daca esti inca mica, mi se pare normal sa nu fi pregatita. O relatie adevarata nu presupune doar sex, iar cand vei intelege asta vei stii singura ce ai de facut!

| jordan_6666 a răspuns:

Sa-mi permit sa ma bag in seama.si sa-mi dau cu parerea, el vrea doar sex si daca iubesti cu adevarat pe cineva nu ii asa importanta viata sexuala iar daca alegi sa-ti incepi viata sexuala cu el Arthur are dreptate daca o faci iti va parerea rau iar daca nu o faci iti va parea rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata da-ti varsta si nu ne mai aburi acilea. vrei sa ne induiosezi cu marea ta suferinta? stai sa-si bata ala joc de tine sa te paraseasca sa vezi tu suferinta.ca numai de asta e bun. te iubeste daca te f,,, i cu el daca nu se duce la altele? da ce daca sta asa moare? tu mori daca nu faci sex? sau crezi tu ca prietenia dragostea si intelegerea sta intr-un capat de matz care i se scoala lui dimineata sa faca pipi? toate proastele au ingghitit vrajeala asta si au suferit dupa aia toata viata. daca nu vrei, te las. daca nu stai, te bat. daca nu te f. i. nu ma iubesti. dragostea e frumoasa dar nu asa.ci liber consimtita.si e bine sa fie pana cand moartea va va desparti.ca de desfacut cracii, si de dat din cur tot prostul se pricepe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut-o pe aia de 12 ani ieri la stiri care a nascut? cat de fericita e? da pe ailalta care a crezut minciunile lui a facut un copil cu el si el avea familie? ce naiba credeti voi fetele toate minciunile baietilor? invatati sa cititi dragostea in ochii lor, nu sa credeti soaptele lor mincinoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Axxy eu ii spun sotiei mele, Te IUBESC.simplu, dar adevarat.si ea simte asta.si este sigura ca asa e. daca as avea o amanta, as fi dulce ca miera si ca zaharul, i-as promite si stele de pe cer dar cred ca stii ca ar fi o minciuna, si ar sti si ea asta.nu-ti stiu varsta, chiar vreau sa te ajut, cumva, dar nu pot decat cu cele ce ti-am spus.

| xDepression a răspuns:

Daca se poarta asa cu tine sunt sigura ca te iubeste... poate era sresat si ce i-ai spus u l-a durut deoarece s-a suparat...o fi si el mai sensibil, sunt sigura ca te iubeste :* FUNDA?!

| monicaangel a răspuns:

Poi viata sexuala se incepe cand vrei si cand simti ca el este alesul ca sa zic asa. Apoi nu trebuie sa-l lasi sa-si bata joc de tine si sa traiesti pe principiul"sa se duca la cate vrea ca tot la mine se intoarce" nu, trebuie sa te gandesti ce vrei si daca vrei sa fi mereu inselata. Uite eu iti dau un sfat desparte-te de acest baiat si gasesteti unul care te va respecta te va iubii si va sta si 3 ani dupa tine pentru ati incepe viata sexuala.Succes!

| laurux2000 a răspuns:

Pai daca el te place, si v-ati impacat, iar acum sunteti in cuplu, la cate favoare iti face el poate ca ar trebui si tu sa ii faci unul, care va va lega destul de mult timp ( marog asta e bine daca tu vrei o relatie serioasa, si tu si el vreti si sunteti ok cu asta )...

| TroubleGirl a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatui sa candesti pozitiv si sa nu iti mai dai batai de cap! Sincer as crede ca nu e nici o problema cu acel baiat, pentru ca sunt alti care isi lasa prietenele pentru amicii lor. Stiu ce simti, am mai trecut prin asta, si tot asa m-am gandit, dar dupa mi-a dovedit ca el chiar ma iubeste! happy Paaaaaaaaaaaaa...

| SEFAunikata a răspuns:

Ce varsta ai? Daca ai varsta potrivita fa sex cu el si vei vedea ca se va schimba si daca nu ai varsta potrivita da-i papucii! Varsta recomandata de mine este minim 16 ani {eu de la 14 ani si stiu ca nu am facut bine}.Te pwwp.PAAA!