| Mondiala a întrebat:

Sunt casatorita de 12ani, am si trei copii.M-am casatorit cu el din iubire dar cu trecerea timpului am inceput sa nu mai il iubesc.Mentionez faptul ca el este alcoolic si din cauza certurilor am inceput sa ma indepartez de el.Stau cu el mai mult pentru copii dar nu mai simt nimic pentru el Ce sa fac sa stau sau sa plec?

Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Dumnezeu te.a inzestrat doar cu o singura viata nu cu mai multe vietii, de aceea trebuie sa o traiesti linistita si fericita.Doar in Romania este conceptia asta vai ca nu ma despart din cauza copiilor, vai ca ce o sa zica lumea, dar nimenii nu se gandeste la fericirea ta de aceea macar tu sa te gandesti.Stiu ca e mai greu fiind vorba si despre copiii dar pentru linistea lor si a ta este mai bine sa pui punct. Dumnezeu o sa te ajute sa te descurci si singura asa ca mai bine o luati fiecare pe drumuri separate

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleaca

| darrio2007 a răspuns:

Daca inainte de casatorie nu era alcoolic, oare de ce a devenit după? Daca nu il iubesti ai si alte motive, nu doar ca este alcoolic.

| RAY a răspuns:

Copii banuiesc ca sunt mici, ai facut cam multi in doar 12 ani, solutia este sa te desparti de el, dar nu va fi usor, depinde de tine ce vei face

| Freya1 a răspuns:

Nu are rost sa te chinui si tu si copii langa un asemenea om.La el nu ii mai pasa de voi de cand a inceput sa calce pe calea alcoolului.

| LPCTSTR a răspuns:

Copii trebuie crescuti fie ca nu il iubesti, fie ca te bate, ca iti vorbeste urat si etc.
Destrami familia doar pentru ca "nu mai simti nimic pentru el"?
Asa se ajunge? Stiu parinti care doar de dragul copiilor nu s-au despartit, fie din cauza mofturilor femeii, fie din cauza batailor, alcoolului sau tigarilor, a banilor si a certurilor pe moravuri, dar pentru pierderea "iubirii", nu.
Iti sugerez sa stai, caci stai bine. Nu face prostii si genera conflicte.

| alinadianaaa a răspuns (pentru LPCTSTR):

Vad ca tu le iei aparare barbatiilor care sunt alcolici, violenti dar femeilor care traiesc un calvar cu acests persoane nu le iei apararea, ah tu esti barbat este normal sa le iei apararea. Uite ca eu nu sunt de acord ca nimeni sa stea cu un barbat care o maltrateaza, care este betiv pentru ce? sa fie sluga barbatului nu accept poate sa fie la mijloc si 10copii ca nu trebuie sa fie acceptate aceste gesturi de nici o femeie.Ce educatie le da tatal copiilor daca il vede zilnic baut si pus pe scandaluri le distrugi si lor toata viata si nu mai bine fiecare sa o ia pe drumuro diferite. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru alinadianaaa):

Nu il lua in serios. Ori e troll ori retardat mintal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alinadianaaa):

Cine a pus-o sa se casatoreasca inainte sa cunoascã un om? Nimeni.

| xerxes1 a răspuns:

Lasa-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Divorteaza. Simplu

| seularts a răspuns:

Saaaaaaauuuu, sa discutati problemele impreuna si sa cautati o cale matura si eficienta de a rezolva situatiile neplacute. Cine stie, poate va indragostiti inapoi la loc ^_^

| Maria3458 a răspuns:

Mai mult rau iti faci nu sta cu el din obligatie

| Maria3458 a răspuns:

Iti faci rau mai.mult nu sta cu el mult succes in continuare sa te bucuri de copii

| IuliaAna23 a răspuns:

Dupa o vreme dragostea dispare, mai ales daca e alchoolic, iubirea pentru el e inevitabil sa treaca, fata de cea pentru copiii tai. Daca tii la ei nu pleca, desi suferi. Decat fara tata mai bine cu unul cu o patima ca asta. Sa stii ca nici un barbat nu e perfect, marea majoritatea ori inseala, ori sunt foarte gelosi, ori nu-si iubesc copiii sau oricare alt viciu. Incearca sa nu pui la suflet faptul ca el e asa, stiu ca e greu, dar chiar nu merita sa suferi de pe urma lui.
Sau macar asteapta sa creasca ei mari si apoi sa faci ce vrei. Acum e foarte important pentru dezvoltarea lor personala sa aiba ambii parinti alaturi.
Nu iti va fi mai usor singura, si daca gasesti pe altcineva, probabil va avea un alt viciu mult mai mare.