| anonim_4396 a întrebat:

sunt destul de trista, mama pleacă din Anglia in România pentru 2 săptămâni iar eu invat in Anglia fac practica la o gradinita, am un job Și pentru 2 săptămâni eu voi face și mâncare și curat și tot și mi se pare cam mult, am fost foarte stresată in legătura cu plecarea ei toata săptămâna, mereu ma gândesc ca nu cumva sa ii se întâmple ceva in avion sau acasa. Am doar nevoie de niște sfaturi ca sa îmi mai ridice moralul puțin...

11 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Gaseste timp sa petreci cu ea plus poti suna ca "sick call" la munca. Iar la facultate la fel. Asta te va ajuta sa iti ridici moralul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca mama ta face foarte multe, si esti dependenta de ea.
happy Mama mea nu pleaca din Anglia in Romania ci invers, o sa vina din ro sa ma viziteze, si presiunea e si mai marehappy abia o astept.
Cat despre avion, am zburat de 20 ori cred, si nu s-a intamplat nimic, deci nu iti face griji despre asta.happy 2 saptamani trec imediathappy

| AndreeaDeea2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sufăr foarte mult pentru ca trec printr-o perioada foarte dificila in viața mea, e greu sa vii intr-o țara straina și sa o iei de la zero, sa nu te plângi nimănui cât e de greu și sa nu ai nici un prieten, ea e singura prietena de asta sunt atât de afectată.

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaDeea2):

Welcome to my world. happy nici eu nu am cui sa ma plang, si nu am nici vecini cu care sa vorbesc, si nici prieteni happy de 8 ani happy cum o fi? daca ii povestesti cuiva o sa rada, ca nu stie despre ce vorba happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ce zici toti suntem cu moralul la pamant am muri farã mamica.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? come on, mie imi place singur laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Pe bune, doar ea stie sa faca sarmale

| TheCrusader a răspuns:

Sunt destul de sigur ca ai sa te descurci, avand in vedere ca eu, un baiat care nu iese prea des din casa, care nu a pus mana niciodata mana pe o tigaie sau o matura m-am descurcat singur pana acum. Si este dovedit ca avionul este cel mai sigur mod de a calatorii.(poti sa cauti si pe net daca vrei statisticile).
Nu fi stresata si lasa copii mici sa te umple de bucurie si joaca-te cu ei. Sa vezi ce bine o sa fie.

| AndreeaDeea2 a răspuns (pentru TheCrusader):

A mai fost plecată pentru o luna și m-am descurcat însă de data asta ma simt prea obosita psihic și fizic, nu știu de ce nu ma pot liniștii.

| TheCrusader a răspuns (pentru AndreeaDeea2):

Ia un album cu poze si incearca sa iti aduci aminte de copilarie. Sau poti sa te uiti la un serial. Cauta ceva sa iti distraga atentia.

| artemidak a răspuns:

Hey.
nu are ce sa se întâmple.
avioanele sunt foarte sigure.

eu personal iau cel puțin odată pe an avionul și a fost mereu ok.
chiar și la cursele alea de câte 24 de ore sau ceva.