| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU sunt foarte gelos in relație si ma supăr repede, nu am incredere in iubita mea desi nu am motive sa fiu, ar trebui sa am incredere oarbă? Nu vreau sa stric relația

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Tu nu ai incredere in tine in primul rand, ca daca ai avea nu ti-ai mai bate capul cu aceasta problema.
Dar daca tu nu ai incredere in tine, te gandesti ca oricand poate sa gaseasca unul mai bun ca tine si sa te paraseasca pentru el, de asta si gelozia care mai apoi afecteaza relatia, e slabiciunea ta. Cum s-ar spune, esti constient ca nu o meriti, si ca iti e frica sa ti-o ia altul. Asta e problema.
In schimb daca ai avea incredere in tine nu ti-ar pasa chiar daca mai vorbeste din cand in cand cu alt tip, deoarece tu ai stii ca, ca tine nu mai gaseste si nu te-ar deranja deoarece ai stii ca tot tu contezi, si chiar daca ca prin minune te-ar insela sau s-ar despartii, ai avea incredere in tine si nu te-ar afecta deoarece ai stii ca daca e sa te insele, tot te inseala, indiferent ca esti sau nu gelos.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie in care apare gelozia, e o relatie toxica. Daca nu te schimbi, vei avea mult de pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
| MaryLaury a răspuns:

Pai daca nu ai motive de ce sa fi gelos care e logica, iar la incredere hmm fetele in ziua de azi nu sunt cuminti deloc, acum numai tu poti sa iti dai seama daca poti avea inredere in ea sau nu, trebuie sa simti asta, dar sa fi si atent laughing)

| Ssssssssss197 a răspuns:

Fix așa sunt și eu. jur. Nici eu nu știu ce să mai fac. sad