| HereAndNow a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 7-a, si in 8A e un baiat tare dragut care imi place >:" N-am vorbit niciodata cu el, dar as vrea sa o fac (Il cheama Bogdan). Uneori ma intalnesc cu el in drum spre scoala. Adica ni se intersecteaza privirile cand intru pe straduta scolii si el apare de dupa colt. Nu stiu daca m-a observat. Am prieteni in clasa care sunt la randul lor prieteni cu cei din 8A. Dar sunt cam barfitori straight face (cei din clasa mea) si cine stie ce ii spun despre mine, iar el o sa ma creada altfel decat sunt. Eu am clasa la etajul 2, iar el la parter (langa cancelarie), pe un hol unde stau doar cei de a 8-a, si uneori profesori. Deci nu pot sta la geam sa ma prefac ca vorbesc cu o prietena asteptandu-l sa iasa si sa ma observe. Pe facebook l-am cautat la prieteni comuni, dar nu cred ca are cont. Ceva idei sa comunic cu el? puppy dog eyes P. S : sunt destul de timida, deci nu pot sa ma duc la el si sa-i zic `buna, ce faci` cand nu stie nici macar cine sunt

10 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Dacă o să te placă o să ia id'ul tău, eventual nr, crede-mă băieţii din ziua de astăzi nu sunt aşa timizi.
Successss

| angel74dm a răspuns:

Ai văzut reclama Orange - Love Notes? Fă ca fata aia:
http://www.youtube.com/watch?v=YfqP0Q8Eqto

| EnglandGB a răspuns:

Fat mult curaj du-te la el si spune-i ca e dragut si il placi sau daca ai mai mult curaj du-te la el fara sa stie nimc si pupal pe obraz apoi pleca fara sa te uiti in urma ta! o sa fie greu dar merita, te asigur. sau daca nu asta din prima atunci furai priviri invidioase uita-te urat la el si apoi intoarce-te sau pleca! o sa te placa si o sa actioneze:d sper ca te-am ajutat

| CatiCeaIsteata a răspuns (pentru EnglandGB):

Eu sunt de acord cu tine! Ca in filme.winking

| HereAndNow explică (pentru EnglandGB):

Pai nu prea il vad pe hol.si atunci cand ne intalnim in drum spre scoala mai sunt colegi de-ai mei prin imprejurimi, si nu as vrea sa ma auda spunand asta unui tip pe care abia il cunosc. M-as simti prost. Iar el m-ar considera o obsedata. Orcum ce-ar putea raspune la aceasta afirmatie? `Bravo`? Si eu as vrea mai intai sa-l cunosc, si sa ma cunoasca si el pe mine.

| Rubby a răspuns:

Daca ai un prieten de incredere la tine in clasa care sa il cunoasca pe el... iti poate fi mai usor a intri in discutie cu el... dar din ce oras esti?

| HereAndNow explică (pentru Rubby):

Bucuresti. Nu prea am incredere in prietenii care stau cu cei de la a 8-a. Sti doar cum sunt fetele din ziua de azi: barfitoare, obsedate de atentie, invidioase

| Rubby a răspuns (pentru HereAndNow):

Da stiu...

| Rubby a răspuns (pentru HereAndNow):

Da oricum e mai bine sa afli ce parere are despre tine mai intai ca dupa aia daca ii spui ca il iubesti si el nu te place s-ar putea sa iasa urat sau sa isi bata joc de tine ...crede-ma e mai bine sa te asiguri

| nuaminspiratie a răspuns:

"imi plac blugii" "apropo [cum te cheama]" [esti de la nr. 3 piatra neamt?]