| Conii25 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat. Am 20 de ani, el are aproape 25 de ani. Desi locuim aproape, inainte nu interactionam. Am iesit anul acesta de vreo 6 ori, dar chiar daca imi spunea vorbe frumoase si in gesturi era foarte dulce cu mine, nu ma cauta constant. Dupa ceva timp, ma cauta o data pe saptamana si in general dupa miezul noptii. Nu se tinea de cuvant, am aflat ca se mai datea si la altele. E genul de baiat smecheras, are vicii si umbla cu multe fete, dar e foarte inteligent, muncitor si de frumos nici nu mai zic. Poate ca si eu am o mica problema ca sunt mai respingatoare si ii tot faceam reprosuri. Dupa o discutie la telefon in care il tot stresam mi-a zis niste lucruri care m-au facut sa cred ca si-a cam batut joc de mine si am inceput sa nu il mai caut deloc. Mi-a mai dat el mesaj o data si dupa nu m-a mai cautat. Faza e ca eu eram mai impulsiva cu el si l-am jignit de cateva ori, dar el mi-a permis absolut orice, niciodata nu a ridicat tonul la mine, desi eu mai mereu ma certam si ii reprosam lucruri. Trec luni de zile si nu ma cauta. Nu stiu daca a tinut macar un pic la mine.Cum as putea sa indrept lucrurile cu el?

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

V-ati bulit? si daca da si daca nu, las-o asa. daca nu te mai cauta nu ai ce sa mai discuti cu el.
Pai cred ca si pana acum ti-a dat de inteles ca nu vrea sa fie cu tine... poate chiar datorita acelor jigniri, nu ai niciun drept sa jignesti pe cineva care si sot de ti-ar fi nu ai avea acest drept dapai in cazul vostru.Asta este motivul pentru care nu te mai cauta pentru ca probabil ai jignit pentru ca te simteai neglijata, deci disperata iar genul asta de fraier care se crede macho nu vrea o femeie disperata dupa el, el vrea doar sa se distreze.
Fa si tu la fel cauta-ti pe altcineva si lasa-l in pace pe asta.

| Conii25 explică (pentru Simpatic):

Nu am facut nimic, dar el ar fi vrut! Nu cred ca e din cauza jignirilor, ca si el era badaran cu mine, dar mai subtil, eu i le ziceam pe fata. Il plac din copilarie si imi e tare greu, mai ales ca daca ne intalnim, el iar incepe sa ma caute. Nu am avut iubit niciodata si poate crede ca sunt mai usor de dus de nas, sau nu stiu...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice bărbat, băiat, de orice vârstă. în orice nivel de relație te-ai afla cu el, orice sentimente ai avea pentru el, nu este proprietatea ta, nu e obiectul tău.
El este sau poate deveni partenerul tău atât timp cât el vrea asta, și poate să te părăsească oricând vrea, indiferent ce vârstă ai sau are, indiferent cât timp ați fost împreună, indiferent ce s-a întâmplat între voi până acum.
Acesta este principiul meu actual după care mă conduc și care îl recomand și la alții. Dacă vei crede asta, dacă vei aplica asta, orice relație se limpezește și se clarifică.

| Conii25 explică (pentru sadrian46):

Nu am fost impreuna. Imi spunea ca vrea sa fim, ca mai apoi sa imi spuna ca mi-a zis la misto. El nu stie ce vrea. Nu ma cauta acum, dar daca ne intalnim incepe iar sa ma caute o zi-doua, apoi pauza.

| sadrian46 a răspuns (pentru Conii25):

Da, cunoaștem specia. Vrea, dar nu prea, că asta implică responsabilitate și asta este greu, obositor. Nu e tot timpul amuzant și relaxant. Așa că cea mai mare întrebare este asta. Ce vrrreei, măi, omule? Dacă nu știe ce vrea la vârsta asta, decretezi că e bad romance și aplici next.

| Conii25 explică (pentru sadrian46):

Aveti perfecta dreptate! L-am intrebat ce vrea de la mine si a zis ca sa fiu iubita lui oficiala, doar vorbe ca fapte lipsa si dupa a zis ca mi-a spus la misto chestia asta. Am ajuns sa nici nu mai stiu cand vorbeste serios sau la misto

| Andreeush a răspuns:

Ce lucruri vrei să îndrepți cu un astfel de om?
Tu nu îți dai seama că nu ține la tine?
Chiar nu poți să ai un pic de demnitate?
Prin simplu fapt că nu te caută îți dai seama că nu ești importantă pentru el.
Lasă-l, nu îți irosi tinerețea pentru un tip ca el.

| Conii25 explică (pentru Andreeush):

Am demnitate, tocmai de asta eu am fost cea care i-am zis sa nu ma mai caute deloc in momentul in care am vazut ca nu o facea constant. Nu i-am mai permis sa se apropie de mine cand am vazut ca e neserios, dar s-a intamplat sa ne intalnim la un evemiment si toata noaptea a stat cu ochii pe mine si imi datea mesaje. E ciudat ca un om sa nu te caute, dar cand te vede sa nu mai scapi de el.

| Ineys a răspuns:

Pai dar de ce trebuie sa te caute el? Din ce-am inteles el a tot incercat. Nu crezi ca e si timpul tau sa incerci sa-l cauti? Sau traiesti dupa ideea ca barbatu fuge dupa femeie si ea doar sta si asteapta?

Tu cate mesaje i-ai dat, de cate ori l-ai cautat?

| Conii25 explică (pentru Ineys):

L-am tot cautat. Eu ii dateam mesaje mai mereu, de aceea la un moment dat mi-a spus ca eu am insistat mai mult la el. Din momentul in care am aflat ca ii spunea unei prietene ca ar vrea sa o faca o iubita si ca mai umbla si cu altele am incetat. El ma cauta doar o data pe saptamana si atunci dupa miezul noptii pana nu m-a mai cautat deloc. Ne-am intalnit la un eveniment si mi-a dat mesj a doua zi, eu am incercat sa ma bag in seama cu el de vreo doua ori dupa asta, dar iar nimic.

| Dalmore a răspuns:

Nu a ținut, nici tu la el, uita-l.

| Conii25 explică (pentru Dalmore):

Nu pot sa il uit! Am tot incercat. Il plac de cand eram mica.

| Raizing a răspuns:

Buna Seara!

Adevărați -j m e k e r i- detin Puterea intr'un Pumn & Bogăția intr'o Palmăwinking
Ca are vicii - nu-l face deloc "destept" -din contra e un distrushappy per total.Sunt sigur -ca daca apare alt baiat -in viața ta -îl vei uita cu ușurințălaughing
De multe ori -îndrăgosteală- are dublă fațalove strucklove struck fara inteles explicativ!

N-ai ce "indrepta" -ceva ce niciodata -nu ti'a aparținut!

$uccesuri cu alți "jmekerashi" laughing

| BlackLight1987 a răspuns:

Simplu...Nu le mai îndrepta! Nu esti cârpa nimănui. Investește în tine, fii sinceră cu tine insati și cu cei din jurul tau si vei atrage oameni de calitate.nu te întoarce inapoi decât atunci când greșești. Iar acum nu este cazul...fii tu însuți și vei atrage oameni care rezonează cu tine