| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un tip de 3-4 luni, tin sa precizez ca e primul meu iubit. Am mai incercat si cu alti baieti, sa ii cunosc dar nu m-am inteles cu nici unul, in schimb cu el da. Isi da interesul fata de mine. am observat ca ii sunt chiar draga. Bine. ca in orice relatie la inceput, sunt ceva dubii cu inselat, ca nu sunt singura din viata lui, ca imi da vrajeala. acum nu stiu. El m-a chemat la el, pe 14feb, si nu prea stiu ce sa fac. M-as duce cu gandul ca relatia ar evolua in ceva frumos, iar el imi spune ca e hotarat in legatura cu mine. evident, nu o sa ma culc cu el, e prea devreme cred eu si nu ma pot declara pregatita pentru asta. Eu am 18 iar el 21. (suntem cam departati unul de altul. e problema cu locul in care am putea iesi) Care e sfatul vostru? Astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu intentionezi sa te culci cu el, nu accepta invitatia la el acasa! Spune-i sa vina sa te ia de acasa si sa iesiti, dar nu accepta sa mergi al el, pentru ca este ca o acceptare tacita la sex.

| sofisis a răspuns:

Pai nu inteleg, esti intr-o relatie sau nu? Daca da, de ce e problematic locul? Dupa 4 luni ar trebui sa nu mai fie o problema asa mare locul. Plus de asta, ar trebui sa il cunosti cat de cat. Adica ar trebui sa stii daca are tendinte de obsedat sexual sau nu laughing) vorba vine. Presupun ca nu e prima voastra intalnire, nu?

| Emma30555 a răspuns:

Puteți sa ieșiți oriunde. Intr un bar, sau în Mall, in aer liber într un parc și apoi la un suc într o cafenea, unde credeți voi ca ar fi drăguț. Puteți sa mergeți și la el sau la tine dacă ți se pare de încredere.

| Nevroza a răspuns:

Ai o varsta, incearca sa te duci. Daca vrea sex si tu nu, daca il refuzi si e de acord inseamna ca vrea ceva serios, daca ramane in continuare langa tine. Daca vreti amandoi, de ce sa nu va simtiti bine, pana la urma cum ai zis poate v-a evolua ceva serios. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat