| Eclips a întrebat:

Sunt terminata psihic, ma.simt.neputincioasa! Eu cu iubitup meu avem o relatie de 6 luni, inainte eram doar prieteni si ne cunoaste. De aproape de 1 an jumate.el m-a.placut de la inceput, mi-am fost alaturi mereu.ma iubeste. De la o vremea.am observat ceva ciudat si am.vazut ca se comporta altfel.pana la urma.mi-a marturisit ca vrea are niste combinatii legate de fete(ca sa intelegeti)am facut un soc.atat de puternic cand azi am vazut poze cu tipa respectiva. Deci tremuram in ultimul hal si plangeam, ni puteam sa respir. Nu sunt de acord cu asta.il iubesc.mult.si nu aa vrea sa il parasesc, dar ma simt oribil ca face asta, nu pot sa cred! plang noptile si ma distrug psihic sunt terminata chiar nu mai pot. El vrea.un viitor.cu mine. Vrea sa imi puna inelul pe deget. Stie ca nu mai gaseste fata ca mine.Imi e atat de greu si nu stiu ce sa fac. Ma.rog la. dumnezeu sa nu ii iasa nimic si sa fie totul la.normal. va rog vreau un sfat ca nu mai pot! crying((.ma.gandesc sa.nu ma.insele cu acea panarama, sa nu pateasca el nimic.il vreau doar pentru mine. Va rog nu mai suport!

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Oprestete din a face atac de panica si gandeste-te: in primul rand este posibil sa te insele cu ea si sa te minta ca sa iti arete ca doar tu contezi si restul sunt .....sau daca el chiar face ce spui tu cat va dura pana vei fi in locul acelei fete.Revinati si intelege ca nu e om de viitor si nu merita lacrimile tale ori isi va bate joc de tine la nesfarsit si probabil iti va face si un copil sau vei ajunge p.rostituata ori vei avea probleme cu politia te va baga si pe tine in ceva prosti...

| OldSoul a răspuns:

Cam prostuta tu asa, acum ca ti-a spus in fata ce fel de om e, tut tot esti lesinata dupa el, eh, aia e, iti meriti soarta si suferinta pe care ti-o va provoca in viitor.

| Bondarel99 a răspuns:

Știu ca acum te simți de parca viața ta s-ar sfârșit dar nu e deloc așa. Un astfel de băiat nu e demn de o relație. Ești foarte tânăra, iar el e un nemernic, nu are pic de respect fata de tine. Știu ca suferi, dar ce alegi, sa suferi in continuare stand cu el și acceptând-i toate prostiile sau sa suferi puțin acum după despărțire și sa fii fericita mai târziu cu cineva care chiar o sa te iubească? Nu s-au terminat băieții, dacă tu îl iubești pe asta care nu da doi bani pe tine imaginează-ti cum o sa fie când o sa întâlnești un băiat care chiar o sa te respecte și o sa iti fie fidel.

| xerxes1 a răspuns:

Ai luat teapa.
Ala nu om sanatos la cap si nici tu daca umbli cu el.

| CleanHeart a răspuns:

O relatie e bazata pe sinceritate, incredere si respect daca lipsesc astea atunci nu exista iubire adevarata in cuplu si nici un viitor apropiat.Acum plangi apoi vei rade fiindca ai ceva mai bun pregatit.

| RAY a răspuns (pentru CleanHeart):

Foarte mare dreptate ai

| Deliiiia a răspuns:

Bună. Dacă de pe acum face astfel de gesturi, imagineaza-ti ce va fi daca veti fi casatoriti. Nu crezi ca meriti sa fii respectata si iubita? Plangi cateva saptamani si treci peste, poti mai bine de atat!

| cyupaku a răspuns:

Si exprimarea este deficitara deoarece sunteti pe unde diferite deoarece iubire fara respect nu exista

| Adyy5 a răspuns:

Invata sa scrii si revino.
Daca tu esti proasta si inca tii la acel individ in ciuda faptului ca ti-a facut asta e problema ta.

| suntsuper a răspuns:

Cum adica "vrea are niste combinatii legate de fete"?

| GabrielGL a răspuns:

Ce varsta ai si ce oras si dupa iti zic

| GabrielGL a răspuns:

Cam asa se ajunge ati suceste gabdurile ca asa se procedeza hai ca u esti sortita vrajeli seci ce le cred toate copilele mai ales la prima sau a doua dragoste si asa se face banu printesa mea, tu esti unica mea dragoste, nu vrei sa facem casa, sa avem bani masina copii, dar stii cum sta treaba eu nu pot sa fac ca baiat dar u ai potential esti mis univers si gat treaba e facuta vrajeala sa ai si baniiiiii vin
http://marinbadea.ro/......-generala/

http://www.servuspress.ro/......10348.html

http://adevarul.ro/......index.html

| AnaMariaGerman a răspuns:

Eu dacă aș fi in locul tãu cred cã în primul rând m-aș calma. În fond tu singurã te pedepsești și îți faci rău iar el poate că și-o trage pe nu știu unde, în cel mai rău caz.
Apoi, gândește-te de ce ar trebui să rãmâi cu el, care sunt beneficiile, dacă aș putea sã le numesc așa și care sunt dezavantajele.
Un semn de întrebare poate să îți ridice povestea cu acea fată și cu ce vrea el să facă. Chiar dacã vrei sã accepți sau nu, în momentul în care iubești pe cineva, nu încerci să îi calci orgoliul acesteia. Faci tot ce îți stă în putință sã o vezi fericită, chiar cu prețul încălcării propriilor principii.
Ai zis cã vrea un viitor cu tine. Ok. Dar gândește-te, dacã acum se poartă așa, oare cum se va purta dupã ce o sã vă logodiți?
Totuși, eu cred că dacã aceastã persoană care pretinde că te iubește te aduce în stări depresive, atunci e cazul să iei atitudine. Fie te desparți de el, fie îl educi în spiritul bunei cuviințe.
Multă baftă, draga mea! Sper ca decizia pe care o vei lua să fie cea mai docilă!