| anonima0598 a întrebat:

Buna TPU tatal meu a fost in spital pentru niste analize si eu cu mama eram la lucru si eu am ajuns prima si eram fericita ca a venit acasa, dar el a inceput sa zbiere si sa injure ca e dezordine in casa am inceput sa plang... dupa a venit si mama si a luat-o la injuraturi a fost un circ total. Dupa ce ca i-am facut patu la loc m-a chemat si a inceput sa zbiere ca nu e bine cum l-am facut.Of Doamne numai pot acum sunt intr-o camera cu mama si plangem amandoua si tata e dincolo.Numai pot va rog dati-mi un sfat ca eu am doar unu moratea.crying(((Imi pare rau ca m-am nascut.

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Marţea,3 ceasuri rele, zi cu ghinion. Lăsând superstiţiile deoparte, cred că e necesară o discuţie cu el. Poate a aflat ceva grav din analizele de la spital şi omul are o criză de nervi.

| aryana1991 a răspuns:

Poate ca mama ta ar trebui sa stea de vorba cu el si sa afle motivele crizei de nervi dupa ce se calmeaza.Nu ai de ce sa regreti faptul ca te/ai nascut doar pentru faptul ca e el intr/o pasa proasta, pariniti nu ii poti alege, asa sunt ei.Nu stiu ce varsta ai dar daca nu reusiti sa gestionati lucrurile si treaba degenereaza chemati ajutor sau pur si simplu cautat un motiv plauzibil si fugiti din calea lui.va doresc multa liniste si capul sus

| mona a răspuns:

Eu cred ca iesirea asta nervoasa a tatalui tau are legatura cu vizita la spital, poate nu i a iesit ceva bine si si-a descarcat nervii pe voi

| William a răspuns:

Nu cred ca au iesit bune analizele.

| darrio2007 a răspuns:

Ceva nu a mers bine la spital cu analizele daca era asa nervos. Poate se va linisti si veti putea vorbi calm.

| Arekandera a răspuns:

Nu a depins de tine daca sa te nasti sau nu. poate rezultatul analizelor l-a scos din minti.mama ta ar trebui sa discute cu el si sa lamuresca problema.nu ii caut scuze tatalui tau, dar oricine merita un drept la replica.numai bine.

| greyhound a răspuns:

Ma, ce-i azi? ziua sinucigasilor?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Teo,

Vrem sa te ajutam sa-ti gestionezi mai bine emotiile. Hai sa stam de vorba, vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Pitzipoanca a răspuns:

E posibil sa fi primit tatal tau o veste trista legata de sanatatea lui.

| Flory1243 a răspuns:

Eu zic sa astepti sa se mai linisteasca lucrurile. Poate a avut si el o zi proasta in ziua aceea crede-ma stiu cum e.

| alina232323 a răspuns:

Daca tatal tau e un om violent de obicei powte sa faca asta fara nici un motiv. Dar daca de obicei e ok iar dupa ce a venit de la spital a inceput sa faca asa poate a aflat vreo ceva si nu a stiut cum sa reactioneze... oamenii sunt impulsivi si au tendinta sa se razbune pe persoanele pe care le iubesc chiar si cand ele nu au nici o vina. Si niciodata sa nu iti para rau ca te-ai nascut pentru ca viata e frumoasa si merita traita. Cu totii avem momente proaste. Sper sa fii bine incontinuare.