| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte foarte frumos sa ma ajutaticrying! Eu locuiesc de cand eram mica cu bunicii mei.Acum am 16 ani. Bunicii mei sunt mai in varsta. Bunicul meu are 78 de ani iar bunica mea 75. Bunicul meu mereu zice, urla, tipa ca bunica mea il inseala crying si nu e adevarat ..mai ales la varsta asta?! doamne fereste ...azi au avut o cearta mare de tot... bunicul meu spunea ca i-a spus cineva mai indepartat ca distanta ca a vazut-o pe bunica mea cu acel om dar cu siguranta ca nu e adevarat pentru ca eu mereu mergem cu ea in acel loc..adik la un supermarket mai indepartat si in plus omul ala care a spus ca a vazut-o pe bunica mea cu acel om nici macar nu o cunoaste crying si bunicul meu spunea ca pleaca din casa etc crying si ca ma lasa pe mine si pe ea sa vedem ce facem fara el(are pensia mare) si ca nu ne descurcam. acum in vara prin august or sa vii copii lor adica unchii mei si a spus bunica mea ca o sa le spuna iar bunicul meu a spus ca sa le spuna ca si a asa va fi plecat din casa atunci crying va rog ajutati-macrying

10 răspunsuri:
| Laura_2393 a răspuns:

Avand in vedere varsta lor si a ta ma tem ca nu va sta bunicul tau sa te asculte.
Incearca sa ii ceri sfatul unui adult. Nu ai avea posibilitatea de a suna pe unchii tai?

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

In primul rand calmeaza-te.De ce nu vorbesti tu cu bunicul tau!? La mine merge, oricat de tensionat ar fi ma asculta si uneori ii schimb parerile astea ale lui. Spune-i ca la varsta bunicii nu are cum sa il insele.Plus de asta au stat o viata intreaga si nu s-a intamplat nimic si acum ce!?
Convinge-l ca si tu mergeai cu bunica ta la supermarket si nu s-a intamplat ceva rau pe acolo.Nu are cum sa creada ruda aceea indepartata si sa nu te creada pe tine, nepoata lui.

| neutrino a răspuns:

Din pacate sunt probleme de sanatate specifice batranetii.

| AtateaConditii a răspuns:

Spune-i ca nu va poate lasa cu ochii in soare pentru o situatie in care nici el nu e sigur si nici nu are dovezi. Spune-i ca la varsta lui se comporta ca un adolescent daca va paraseste pentru o prostie.

| LostInBubble a răspuns:

Ai spus ca ai 16, comporta-te ca una de 16.

Bunicul tau nu va pleca pentru ca va iubeste indiferent de ce crede. Lasa-i sa-i rezolve problemele.

Unii oameni nu mai au capacitatea de a gandi cum gandesti tu, sau eu, sau cum gandeau ei la o varsta mai tanara.

E bolnav?

| LostInBubble a răspuns:

Atunci vorbeste cu el.
Nu ai ce sa pierzi.
Gelozia e dovada iubirii.

| Differentx13 a răspuns:

Păi, ce poți face decât să îi explici bunicului tău că bunica ta are o vârstă, totuși straight face. Să încerce să gândească logic. poate a spus asta la nervi, se mai întâmplă. Succes.

| popm3 a răspuns:

Ia-l pe bunicul tau si explica-i ca tu mereu mergi cu bunica ta la supermarketul respectiv si ca nu e adevarat ce spune lumea.Incearca sa ii spui cat de mult tii la el, varsa niste lacrimi intreaba-l daca el chiar crede ca la varsta asta bunica ar putea sa faca asa ceva? daca merita certurile cu persoana iubita, cu care a trait o viata, doar din cauza ca cineva a zis ca a vazut-o pe bunica...nu-ti face griji, totul va fi bine.Bafta

| undercover01 a răspuns:

S-a sclerozat zic eu.asa patesc oamenii cand ajung la o varsta intaintata. Dupa parerea mea trebuie dus la Spitalul De Nebuni!